اردوی جهادی دندانپزشکی در روستای لانو‎ سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نتایج نهایی سی امین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی منتشر شد و ۳۵۷ نفر در این دوره پذیرفته شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، در این دوره از آزمون دستیاری دندانپزشکی تعداد ۲ هزار و ۵۷ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد یک هزار و ۶۵۵ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و تعداد ۵۹۶ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، سهمیه بومی مناطق محروم ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش است، برای رشته های مورد نیاز در صورت داشتن حد نصاب ۸۵ درصد گزینش آزاد است.

سهمیه ایثارگران و رزمندگان بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ۲۵ درصد است، که حد نصاب آن بر اساس مصوبات برای ایثارگران (تحت پوشش بنیاد شهید) ۷۰ درصد و برای رزمندگان ۸۰ درصد گزینش آزاد است.

در این آزمون ۲۵۳ نفر به صورت آزاد، و از سهمیه ایثارگران و رزمندگان ۴۷ نفر با داشتن حد نصاب قبول شده اند. از سهمیه بومی تعداد ۴۷  نفر دارای حد نصاب پذیرفته شده اند. از سهمیه مازاد استعدادهای درخشان ۶ نفر و از سهمیه مازاد نیروهای مسلح نیز ۴ نفر پذیرفته شده اند.

آن تعداد از سهمیه های بومی و رزمندگان که به دلیل عدم کسب نمره حد نصاب یا نداشتن متقاضی، توسط این افراد پُر نشده، به سهمیه آزاد تعلق گرفته است.

قبول شدگان سهمیه مناطق محروم باید توجه داشته باشند که در زمان ثبت نام در محل تحصیل موظف به ارائه تعهد محضری به دانشگاه محل تعهد هستند. افرادی که با «تعهد خاص بومی» پذیرفته شده اند، این موضوع در کارنامه شان قید شده است.

تمامی پذیرفته شدگان سی امین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی موظف به مراجعه به دانشگاه محل پذیرش و انجام مراحل ثبت نام از روز سه شنبه ۶ مهر تا روز چهارشنبه ۷ مهر هستند.

تمامی پذیرفته شدگان، در هنگام ثبت نام باید با توجه به سهمیه پذیرش خود، اصل مدارک لازم جهت استفاده از سهمیه مربوطه را براساس مندرجات راهنما و دستورالعمل های مرتبط، به دانشگاه محل پذیرش ارائه کنند.

نوع سهمیه پذیرش، به دانشگاههای علوم پزشکی محل آموزش اعلام می شود.

تبصره ۱ : تمامی پذیرفته شدگانی که با استفاده از مقررات رتبه های برتر، استعدادهای درخشان، قانون تسهیل ازدواج جوانان و… مجاز به شرکت در آزمون این دوره بوده اند، در صورتی می توانند شروع به تحصیل کنند که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۵ فارغ التحصیل شده باشند.

تبصره ۲ : شروع به آموزش پذیرفته شدگان آزمون که مطابق مقررات ملزم به ادامه انجام خدمات قانونی (طرح) هستند، باید تا ۳۱ شهریورماه ۹۵ خدمات قانونی (طرح نیروی انسانی) را به اتمام رسانده باشند.

عدم ثبت نام در موعد مقرر و یا عدم شروع به آموزش در زمان های اعلام شده و نیز اعلام انصراف پس از شروع به آموزش جهت پذیرفته شدگان به منزله انصراف قطعی فرد پذیرفته شده محسوب شده و این گروه از افراد مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار سال آینده (دوره سی و یکم) نیستند.

پذیرفته شدگان در دانشگاه های علوم پزشکی جهت مطلع شدن از مدارک مورد نیاز ثبت نامی و سایر اطلاعات مرتبط باید به سایت اینترنتی دانشگاه مراجعه و یا با واحد آموزش تحصیلات تکمیلی دانشگاه محل پذیرش تماس حاصل کنند.

مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شده است کارنامه نهایی در اولین زمان ممکن در اختیار همه انتخاب رشته محل کنندگان قرار خواهد گرفت تا از چگونگی وضعیت انتخاب های خود اطلاع کافی پیدا کنند .