سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی، در مراسم گرامیداشت آغاز سال تحصیلی۹۵-۹۶ از مدیران مدارس سما خواست تا برای تقویت ایده‌پردازی دانش آموزان گروه‌های کاری را ایجاد و سازمان سما نیز بانک ایده‌پردازی را در سایت خود راه‌اندازی کند.

میرزاده، رییس دانشگاه آزاد در مراسم سی‌وسومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در مراسمی که صبح امروز به منظور آیین گرامیداشت آغاز سال تحصیلی۹۵-۹۶ با حضور دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر زرهانی رییس سازمان سما دانشگاه‌ آزاد اسلامی در مدرسه دخترانه سما ۳ برگزار شد، رییس سازمان سما دانشگاه‌آزاد اسلامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و معلمان، گفت: تلاش شما دانش آموزان عزیز در مسیر حق، علم و ساختن آینده‌ای روشن است و از اینکه امسال نیز همانند سال‌های گذشته زنگ مدارس سما توسط دکتر میرزاده نواخته شد بسیار خرسند هستم، زیرا نویدی برای حمایت و پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی از فرزند خود (سما) در سراسر کشور است.

زرهانی ادامه داد: دکتر میرزاده از اساتید برجسته کشور است و اینکه وقت خود را به آموزش اختصاص می دهد نشانه ماندگار بودن شم معلمی ایشان است.

ایجاد بانک ایده پردازی در سازمان سما

در ادامه این مراسم دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: گرچه مهر شروع خزان طبیعت است اما آغاز بهار علمی و شروع شور و نشاط دانش آموزان و دانشجویان است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه از عوامل توسعه در کشورها آموزش و پرورش است، گفت: مسیر پیشرفت و توسعه در کشورها از مدارس و آموزش و پرورش شروع می شود. توسعه کشورها به دانش آموزان و اساتید وابسته است زیرا آنها آینده سازان کشور هستند.

وی همچنین خطاب به دانش آموزان گفت: شما مدیران، اساتید و دانشمندان فردای ایران هستید و امیدوارم با تلاش شما ایران آبادتر شود.

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی همچنین با اشاره به سخنی از امام علی (ع) ” هیچ گنجی سودمندتر از دانش نیست و هیچ مزیتی بالاتر از دانایی نیست”، گفت: همانطور که در قرآن آمده است، دین و دانش باعث ارتقا انسان می‌شود.

توصیه‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به دانش آموزان

دکتر میرزاده در توصیه‌هایی به دانش آموزان، گفت: در دوران تحصیل خود آموزش قرآن و احکام و اخلاق اسلامی را فرا گیرید و همچنین آموزش یک زبان خارجی را در برنامه های اصلی خود قرار دهید زیرا لازمه برقراری ارتباط و فرا گرفتن دانش از سایر کشورها تسلط داشتن به یک زبان خارجی است. همچنین در عصری که سیستم جهانی علم وابسته به اینترنت است فراگیری کامپیوتر و اینترنت نیز باید جزو ملزومات روزانه باشد.

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی از دانش آموزان این مدرسه خواست تا با نوشتن مقاله‌ای با موضوع “چرا باید محیط زیست خود را حفظ کنیم” و ارسال آن به دفتر مرکزی سازمان سما یک کار علمی و تحقیقی انجام دهند که پس از داوری و کار کارشناسی به سه مقاله اول هدایای نفیسی اعطا می‌شود.

وی همچنین از مدیران مدارس سما خواست تا برای تقویت ایده پردازی دانش آموزان گروه‌های کاری را ایجاد و سازمان سما نیز بانک ایده پردازی را در سایت خود راه‌اندازی کند.

دکتر میرزاده همچنین از توسعه مدارس سما در مناطق محروم توسط دکتر زرهانی و معاونین سما تشکر و قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با پشتیبانی واحدهای دانشگاهی ، مدارس بیشتر با کیفیت بهتر در سراسر کشور به خصوص مناطق محروم را توسعه دهیم.