سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بررسی اخیر خود پیش‌بینی کرده است که میزان پیشرفت و رشد علمی کشور تا پایان سال نزدیک به ۶ درصد خواهد رسید و امیدواریم در سایر حوزه‌ها نیز شاهد اینگونه رشد باشیم.

سید ضیاء هاشمی
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا دکتر سیدضیاء هاشمی صبح امروز ۳ مهرماه در آیین افتتاحیه نهمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه باهنر کرمان، با اشاره به اینکه بار اصلی این جشنواره بر دوش دانشجویان است، گفت: آمار حاکی از آن است که نهمین جشنواره حرکت تمایزاتی برجسته با دوره‌های قبلی دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم با اشاره به اینکه این جشنواره با دو رویداد بزرگ هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی مصادف است که ویژگی خاصی به آن بخشیده است، تصریح کرد: معتقدیم که دانشگاه کانون دین، علم و فرهنگ است و اکنون شاهد آن بودیم که کانون هنر نیز است.

وی ادامه داد: تا کنون کرمان را با القاب کریمان، شهر شهیدان و … می‌شناختیم، اما با این ابتکار دالان چترها، هم‌اکنون می‌توان لقب شهر رنگ و الوان را نیز به آن اضافه کرد.

ضیاء هاشمی با بیان این مطلب که امسال سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است، اظهار کرد: امیدواریم که از مرحله شعار عبور کرده و به صحنه عمل آمده تا باعث پیشرفت و توسعه کشور شویم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه امسال، سال رونق و پیشرفت باشد، عنوان کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بررسی اخیر خود پیش بینی کرده است که میزان پیشرفت و رشد علمی کشور تا پایان سال نزدیک به ۶ درصد خواهد رسید و امیدواریم در سایر حوزه‌ها نیز شاهد رشد باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم اظهار کرد: جشنواره حرکت یادآور حرکت‌های علمی و نشان‌گر شور و هیجان است و زمانی که در جشنواره حرکت شرکت می‌کنیم، برای یک سال تلاش خود به انرژی و نیرو می‌گیریم.