سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- طبق نتایج آخرین رتبه بندی تایمز (۲۰۱۷-۲۰۱۶)، دانشگاه علم و صنعت ایران در رده ۵۰۰ تا ۶۰۰ دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته و به لحاظ استنادات علمی، برترین دانشگاه ایران شناخته شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز شنبه ایرنا از دانشگاه علم و صنعت ایران، بر اساس ارزیابی اخیر تایمز که نتایج آن در تاریخ اول مهرماه ۱۳۹۵ اعلام شده است، نام ۱۳ دانشگاه کشورمان به چشم می خورد.
در این رتبه بندی بین المللی، دانشگاه علم وصنعت ایران و صنعتی شریف حائز رتبه ۵۰۰ تا ۶۰۰ دانشگاه های جهان شدند و دانشگاه های صنعتی امیرکبیر، اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، شیراز و تهران در رتبه های ۶۰۰ تا ۸۰۰ و دیگر دانشگاه های کشور در رتبه ای بالاتر از ۸۰۰ قرار گرفته اند.
دانشگاه علم و صنعت ایران با کسب امتیاز ۴۱٫۸ در بخش استنادات، همچنان دارای بالاترین امتیاز در این شاخص در میان تمامی دانشگاه های کشور است.
موسسه تایمز در رتبه بندی سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶، تعداد ۹۸۰ دانشگاه از ۷۹ کشور جهان را مورد ارزیابی قرار داده است درحالیکه این تعداد در سال گذشته، ۸۰۱ دانشگاه از ۷۰ کشور بود.
علاوه بر شاخص استناد به مقالات که در ارزیابی های سالهای گذشته لحاظ می شد، در رتبه بندی جدید، برای اولین بار ۵۲۸ هزار عنوان کتاب و یا فصل کتاب هم مورد بررسی قرار گرفته است.
برای مشاهده جزئیات رتبه بندی تایمز می توانید به نشانی
https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2017/world-ranking#!/page/0/length/25/country/2388/sort_by/rank_label/sort_order/asc/cols/scores مراجعه کنید.
علمی**۱۰۵۵**۱۴۴۰
** خبرنگار: زینب کارگر**انتشاردهند: معصومه گلشن