سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در روزهای ۵ و ۶ مهرماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

مهندسی علم مواد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا دکتر داوود حق‌شناس، دبیر اجرایی سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی با اشاره به برگزاری این همایش در مهرماه، گفت: به دبیرخانه این همایش حدود ۱۲۰ مقاله ارسال شده است که از این تعداد ۴۰ مقاله به صورت شفاهی و ۴۰ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی افزود: در این همایش تعداد ۲۴ دانشجو از دانشگاه‌های کشور عراق نیز حضور دارند که مقالات برخی از آن‌ها ارائه خواهد شد.

دبیر اجرایی سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی خاطرنشان کرد: محورهای همایش در مهندسی متالورژی شامل موضوعات خواص مکانیکی مواد، ریخته‌گری، مهندسی سطح، شکل‌دهی مواد، متالورژی استخراجی، جوشکاری، خوردگی، مدیریت تولید مواد، الکتروشیمی، متالورژی پودر، شبیه‌سازی، مدل‌سازی فرایند و بررسی‌های غیر مخرب می‌شود.

وی یادآور شد: در بخش مواد نیز در زمینه‌های بهینه‌سازی فرایند و در  مهندسی مواد: سرامیک، مواد پلیمری، کامپوزیت، بیومواد، مواد پیشرفته و مواد هوشمند، مواد سبز (زیست‌سازگار)، انرژی‌های نو، فیزیک حالت جامد، خواص الکتریکی و مغناطیسی مواد، سنتز مواد بازیافت و فرایندهای ساخت و تولید مواد بحث و تبادل نظر خواهد شد.

دبیر اجرایی سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی خاطرنشان کرد: در حاشیه این همایش نمایشگاهی با ۳۰ غرفه از دستاوردهای شرکت‌های مرتبط با حوزه مواد و متالورژی نیز برگزار خواهد شد.