سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی دکتر محمدرضا اردکانی را به سمت معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.

انتصاب .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در متن حکم دکتر جمشید صباغ زاده خطاب به دکتر محمدرضا اردکانی آمده است: «نظر به تجربه، تعهد، سابقه علمی ارزشمند جنابعالی در امور پژوهش و فناوری و از همه مهم‌تر اخلاق والای دانشگاهی که در شما سراغ دارم، بدینوسیله جنابعالی را به سمت معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می‌کنم.

امید است با یاری خداوند متعال، با مشورت نخبگان، فرهیختگان، متخصصین و صاحب نظران خبره و با عنایت به اولویت‌های موجود در سندهای بالادستی دانشگاه آزاد اسلامی و توصیه‌های ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بتوانید در ارتقای علمی پژوهشکده‌های متعالی، آزمایشگاه‌های پیشرفته، مراکز علم و فناوری برتر در سطح ملی و بین‌المللی نقش موثر ایفا کنید.

همچنین انتظار دارم با تشکیل اتاق فکر با نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی که امروزه به یاری خداوند متعال تعدادشان کم نیست، راه‌های تعالی علمی، انتقال فناوری، خلق ثروت از دانش، ثبت و فروش پتنت در عرصه ملی و بین‌المللی و از همه مهم‌تر تسهیل مسیر تحقیق و پژوهش برای پژوهشگرهای مطرح بین‌المللی را بررسی کرده و ر اهکارهای اجرایی آن را در قالب برنامه‌ای عملی و زودهنگام به اجرا درآورید».

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکترمحمدرضا اردکانی دارای درجه دکترا در رشته اکولوژی کشاورزی از واحد علوم و تحقیقات تهران و فوق دکترا در زمینه کشاورزی ارگانیک از دانشگاه منابع طبیعی وعلوم زیستی وین – اتریش است.

وی در حال حاضر عضو هیات علمی و استاد تمام واحد کرج بوده و همچنین به عنوان استاد مدعو (Adjunct Professor) نیز با دانشگاه Trent University در کانادا همکاری علمی دارد. علاوه بر این، وی به عنوان مدرس و همکار بین‌المللی سازمان بهره‌وری آسیایی (Asian Productivity Organization)در ژاپن، عضو هیات مدیره انجمن بین‌المللی تحقیقات کشاورزی ارگانیک و همچنین به عنوان دستیار ویراستار (Associate Editor) در مجله Organic Agriculture از انتشارات اسپرینگر فعالیت دارد.

ثبت یک عنوان اختراع، چاپ ده‌ها مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی و همچنین چندین جلد کتاب از دیگر فعالیت‌های علمی دکتر اردکانی است که از این میان کتاب تالیفی وی تحت عنوان “تکنیک‌های هسته‌ای در علوم کشاورزی” از انتشارات دانشگاه تهران موفق به کسب جایزه کتاب سال دانشگاهی و همچنین کتاب تالیفی تحت عنوان “اکولوژی” به عنوان پرتیراژترین کتاب دانشگاه تهران در حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی موفق به کسب جایزه شده است.

سایر سوابق اجرایی وی عبارت از رییس کمیسیون تخصصی کشاورزی و عضو هیات ممیزه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، رییس گروه کشاورزی آزمون سازی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون مرکز هماهنگی امور استان‌ها و هیات‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی، رییس کارگروه فناوری‌های مقابله با خشکسالی، کم آبی و محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی و عضویت در شورای راهبری سازمان ملی بهره‌وری ایران زیر نظر معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است.