سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مسکو – ایرنا – دفتر فرهنگ و زبان فارسی با همکاری دانشگاه های آزاد اسلامی و سینرژی روسیه در مسکو در چارچوب برنامه های همکاری های دانشگاهی و فرهنگی دو کشور گشایش یافت.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، در این مراسم که با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه گفت: برداشتن هر گام در توسعه روابط دو کشور به ویژه فرهنگی از جمله همکاری بین دانشگاه آزاد و دانشگاه سینرژی موجب تحکیم مناسبات می شود.
بنا به اعلام روز جمعه بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، صالحی امیری نیر ضمن ارزشمند خواندن توسعه روابط دو کشور، گسترش همکاری های آموزشی به ویژه زبان فارسی را موجب آشنایی بیشتر فرهنگ های دو ملت دانست.
وی همچنین با اشاره به ماندگاری زبان فارسی طی قرون، شیوایی را از زیبایی های آن برشمرد و تاکید کرد ۱۹۹ سال است که زبان فارسی در روسیه آموزش داده می شود.
در مراسم آغاز کار دفتر فرهنگ و زبان فارسی که به گونه مشترک از سوی دانشگاه سینرژی و دانشگاه آزاد اداره خواهد شد، ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشت.
اروپام ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا