سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه اصفهان گفت: رویکرد دانشگاه اصفهان برای پیشبرد اهداف و رسیدن به چشم‌اندازهای لازم یک رویکرد کیفی مبتنی بر سطح علمی اعضای هیات علمی است.

دانشگاه اصفهان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، هوشنگ طالبی در دهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور اظهار کرد: دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۲۵ تاسیس شد و امسال هفتادمین سال آغاز به کارش را جشن می‌گیرد. 

وی ادامه داد: دانشگاه اصفهان عهده‌دار آموزش نیروی انسانی و نیروی متخصص مرکز، شرق و جنوب شرقی کشور است و استانهایی همچون مرکزی، چهارمحال بختیاری، کرمانشاه، ایلام و لرستان را پوشش علمی می‌دهد حتی این دانشگاه تا به امروز پایه‌گذار چند دانشگاه از جمله دانشگاه شهرکرد و کاشان بوده و این دانشگاه‌ها امروز مستقل شده و رشد کرده‌اند.

رییس دانشگاه اصفهان گفت: دانشکده‌های پزشکی و داروسازی در سال ۱۳۶۵ از این دانشگاه منفک شدند و شوک بزرگی به دانشگاه اصفهان وارد کردند. بعد از جدا شدن دانشگاه‌های پزشکی و داروسازی، دانشکده‌های دیگر که تا آن زمان بیشتر به صورت موقت ساخته شده بودند شروع به رشد و بهبود وضعیت کردند که البته به علت کم تجربگی فرصت سوزی‌های بسیاری هم در این بین اتفاق افتاد.

طالبی ادامه داد: این دانشگاه در حال حاضر ۶۶۰ نفر هیات علمی و ۱۵ هزار دانشجو دارد. ۴۰ درصد از اعضای هیات‌های علمی دانشیار هستند و ویژگی خاص هیات های علمی دانشگاه اصفهان میانگین سنی و سنواتی پایین آنها است که عموما جوان و کمتر از شش سال سنوات دارند. حدود ۳۰۰ نفر از اعضا به صورت پیمانی با دانشگاه همکاری می‌کنند. 

وی افزود: دانشگاه اصفهان از نظر کمیت مشکلی ندارد و رویکرد دانشگاه اصفهان برای پیشبرد اهداف و رسیدن به چشم اندازهای لازم، یک رویکرد کیفی مبتنی بر سطح علمی اعضای هیات علمی است. این دانشگاه در دوره کارشناسی یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور است و البته حدود ۵۱ درصد از دانشجویان این دانشگاه در بخش تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند.