سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان این‌که باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که حیات طیبه در دانشگاه اتفاق افتد و حرکت دانشجویان و اساتید منجر به نقش‌آفرینی دانشگاه در ایجاد تمدن نوین اسلامی شود، گفت: استادان باید تلاش وافری هم در عرصه تعلیم و تربیت و هم ایجاد معرفت و معنویت نسبت به اندیشه‌های اسلامی داشته باشند و در این صورت است که دانشجویان ما می‌توانند قله‌های بزرگ معنوی را نشانه روند.

دانشگاه پیام نور

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر کریم نجفی برزگر در آیین آغاز سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور که امروز، اول مهرماه در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت این ایام اظهار کرد: خداوند سبحان را شکرگزاریم که توفیق زیارت این سرزمین مقدس را مقارن با ایام بسیار مبارک غدیر “عید امامت و رهبری، اکمال دین و اتمام نعمت الهی” برای آغاز یک حرکت مقدس و شروع سال تحصیلی جدید به همه‌ ما عنایت کرد.

وی با ابراز امیدواری از این‌که به برکت این تقارن و ارزش‌های اسلامی، معنوی و ابدی این سرزمین، فرایند تعلیم و تربیت در سال تحصیلی جدید با این معنویت پیوند بخورد و تأثیرگذاری بیشتری برای جامعه بشری، تعیین آینده کشور، تداوم ارزش‌های بزرگ انقلاب اسلامی و اندیشه‌های حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب داشته باشد، گفت: امیدوارم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه پیام نور برای دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان این دانشگاه در جوار شهیدان بزرگ انقلاب اسلامی و شاخص شهدای دانشجو “شهید علم‌الهدی و هم‌رزمانش” پربرکت باشد و ان‌شاءالله این برکت شامل همه خواهد شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان این‌که دانشگاه پیام نور به‌عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور افتخار میزبانی از ۱۷ هزار خانواده شهید دانشجو و جانباز را دارد، تصریح کرد: این دانشگاه افتخار دارد که ۲۵ شهید مدافع حرم داشته است؛ دانشگاه پیام نور در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و نشر فرهنگ اسلامی نیز بسیار پرتلاش است.

نجفی برزگر دانشجویان این دانشگاه را در عرصه‌های مختلف همواره پرافتخار و موفق خواند و گفت: در جشنواره‌های مختلف دانشگاه اعم از جشنواره قرآنی، جشنواره حرکت، نانو، مسابقات بین‌المللی رباتیک و … اختراعات و ابتکارات دانشجویان همواره مایه‌ افتخار بوده است و حتی در عرصه‌ ورزشی نیز دانشجویان در مسابقات آسیایی و جهانی مدال‌های ارزشمندی برای دانشگاه به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که دو انتظار از دانشگاه وجود دارد که محل جوشش دو حرکت بزرگ باشد، تصریح کرد: ایشان یک موضوع را علم و تحقیق به‌عنوان وظیفه اصلی دانشگاه و دانشجو عنوان کردند؛ وظیفه دیگر ایجاد حرکت آرمان‌گرایی و آرمان‌خواهی در دانشگاه است که این دو جریان باید با یکدیگر پیوند بخورند؛ زیرا صرف تحقیق و تحصیل برای ما کفایت نمی‌کند، بلکه تحصیل و تحقیق باید با ارزش‌های الهی و معنویت پیوند بخورند تا آینده کشور را بیمه کنند.

نجفی برزگر تصریح کرد: همان‌طور که امام خمینی (ره) فرموده‌اند، سرنوشت کشور از دانشگاه‌ها تعیین می‌شود؛ اما کدام دانشگاه می‌تواند در تعیین سرنوشت کشور دخالت داشته باشد و کدام اساتید می‌توانند کشور را به استقلال رسانده و از وابستگی به شرق و غرب نجات دهند و آن کدام دانشجو است که می‌تواند آینده کشور را تأمین کند؟

وی در پاسخ به این سؤالات، خاطرنشان کرد: دانشگاهی می‌تواند سرنوشت کشور را تعیین کند که اندیشه اساتید و دانشجویان آن دانشگاه با اندیشه‌های اسلام و انقلاب اسلامی پیوند بخورد؛ این امر برای ما ارزش دارد که در دانشگاه‌ها این هدف‌گذاری را داشته باشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان این‌که دانشگاه پیام نور هم در عرصه‌های علمی و هم در حوزه‌های فرهنگی موفقیت‌های ملی و بین‌المللی بسیاری را به خود اختصاص داده است، تأکید کرد: باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که این حیات طیبه در دانشگاه اتفاق افتد و حرکت دانشجویان و اساتید منجر به نقش‌آفرینی دانشگاه در ایجاد تمدن نوین اسلامی شود؛ زیرا می‌خواهیم در عصر حاضر به تمام دنیا نشان دهیم که بدون وابستگی به شرق و غرب می‌توانیم بهترین تمدن نوین اسلامی را به جهان ارائه دهیم.

وی با طرح این پرسش که این امر در چه صورت محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: استادان باید تلاش وافری هم در عرصه تعلیم و تربیت و هم ایجاد معرفت و معنویت نسبت به اندیشه‌های اسلامی به خرج دهند و در این صورت است که دانشجویان ما می‌توانند قله‌های بزرگ معنوی را نشانه روند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور همچنین با اشاره به ایام غدیر، تصریح کرد: شاخص اداره جهان و بشریت، رهبری است؛ این یک الگو برای اداره‌ جهان و جامعه بشری است و ما انقلاب اسلامی را مرهون رهبری بنیان‌گذار انقلاب و هدایت‌های مقام معظم رهبری می‌دانیم.

نجفی برزگر با تأکید بر این‌که باید با استعانت از این اندیشه‌ها در دانشگاه تلاش کنیم و معنویت را گسترش دهیم، گفت: امیدوارم به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی بتوانیم این اندیشه‌ها را جامعه‌گستر کنیم و همه‌ آحاد جامعه بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی همچنین به دیدار اعضای کنگره شهدای دانشجو با رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار آیه‌ای از قرآن را متذکر شدند که خداوند متعال می‌فرماید “وَ لا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللهِ اَمواتًا، این‌ها مرده نیستند، بَل اَحیآءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقون * فَرِحینَ بِمآ ءاتاهُمُ اللهُ مِن فَضلِه‌ وَ یَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَ لا هُم یَحزَنون.” این‌ها زنده‌اند، مورد لطف الهی‌اند، مورد رزق الهی‌اند، خرسندند و از آنچه خداوند از فضل و رحمت و برکت به آن‌ها عطا کرده، خوشحالند و حتی به کسانی که به آن‌ها ملحق نشده‌اند، بشارت می‌دهند. ان‌شاءالله با آغاز سال تحصیلی در جوار این شهیدان، زندگی علمی اساتید و دانشجویان، آینده بسیار درخشانی را برای کشور به ارمغان آورد.