سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا – قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت : ضروریست مدیران آموزش عالی همواره به فراگیری قوانین بالادستی و آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی و عمل به آنها اهتمام داشته باشند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، محمدسعید تسلیمی در سیزدهمین نشست ماهانه شورای مدیران این وزارتخانه گفت: از آنجا که کارکردها در حوزه های مختلف به نوعی به یکدیگر مرتبط هستند، بر این اساس مسئولیت های مدیران تضامنی می باشد و لازم است تا هر مدیر علاوه بر زیرمجموعه خود برای پیشرفت و توفیقات کلیت آموزش عالی احساس مسئولیت کند.
وی تأکید کرد: شایسته است مدیران آموزش عالی ضمن ارزیابی مستمر، فاصله عملکرد و بازدهی حوزه مسئولیت خود با استانداردها و انتظارات را برآورد کرده و با برنامه ریزی های جامع تر و تعیین راهکارهای مؤثرتر به تحقق اهداف آموزش عالی بیش از پیش عینیت و سرعت بخشند.
قائم مقام وزیر علوم گفت: ضرورت دارد مدیران آموزش عالی همواره به فراگیری قوانین بالادستی و آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی و عمل به آنها اهتمام داشته و تقویت روزافزون بنیه های مدیریتی خود را وجهه همت قرار دهند.
وی خاطر نشان کرد: باید از زمان حداکثر استفاده را کرده و در دوران مسئولیت به عنوان مدیران ستاد، دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری در پیاده کردن طرح ساماندهی جامع آموزش عالی مساعدت کرد.

** وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ۱۳۳رشته دکتری دانشگاه آزاد را مجاز اعلام کرد
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری فهرست ۱۳۳ رشته-گرایش جدید مقطع دکتری دانشگاه آزاد را که به تصویب این وزارتخانه رسیده است، منحصرا برای ورودی های سال تحصیلی ۹۶-۹۵ و پس از آن مجاز اعلام کرد.
براساس فهرست وزارت علوم ۱۳۳ رشته گرایش مصوب دکتری در گروه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، دامپزشکی هنر و معماری و کشاورزی منتشر شده است.
در میان گروه های فوق، گروه علوم انسانی با ۷۴ رشته گرایش، فنی و مهندسی با ۳۶ رشته گرایش، گروه علوم پایه با ۱۳ رشته گرایش، گروه دامپزشکی با ۴ رشته گرایش، گروه هنرو معماری و کشاورزی هر کدام با ۳ رشته گرایش به ترتیب بیشترین رشته گرایش های گروه ها را به خود اختصاص دادند و گروه علوم انسانی با ۷۴ رشته / گرایش بیشترین رشته /گرایش های مصوب شده را به خود اختصاص داده است.
تمام ۱۳۳ رشته گرایش دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیمه دوم شهریور ۹۵ به تصویب رسیده اند و تنها برای ورودی های جدید سال تحصیلی جدید و بعد از آن کاربرد دارند.

** برنامه های دانشگاه علمی کاربردی در هفته دفاع مقدس اعلام شد
برنامه های هفته دفاع مقدس دانشگاه جامع علمی کاربردی برای واحدها و مراکز استانی این دانشگاه تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، از سوی واحدها و مراکز استانی این دانشگاه در هفته دفاع مقدس نمایشگاه های آثار فرهنگی، علمی و هنری برگزار می شود.
همچنین از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی در هفته دفاع مقدس کرسی های آزاد اندیشی با موضوع تبیین نقش دانشگاهیان در دفاع مقدس، رفع شبهات احتمالی، ارتقا سطح بینش دانشجویان در خصوص فرهنگ ایثارگری، مقاومت و پایداری برگزار خواهد شد.
برگزاری مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدا، بازدید از آسایشگاه جانبازان، دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان از دیگر برنامه های این دانشگاه در هفته دفاع مقدس است که توسط اداره کل شاهد و ایثارگر این دانشگاه برگزار می شود.
همچنین از سوی بسیج کارکنان این دانشگاه نیز مراسم شب خاطره ویژه کارکنان دانشگاه اجرا خواهد شد.
برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس، سنگربندی و استفاده از نمادهای ایثار و شهادت از دیگر برنامه های این دانشگاه در این هفته است که توسط بسیج دانشجویی برگزار می شود.

** اعلام جزئیات ثبت نام دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علم و صنعت
زمان بندی و مدارک لازم برای ثبت نام دانشجویان جدید مقطع کارشناسی دانشگاه علم و صنعت اعلام شد.
ثبت نام دانشجویان جدید دانشگاه علم و صنعت از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، ۵ مهرماه آغاز می شود و تا ساعت ۱۴ ادامه خواهد داشت.
دانشجویان جدید برای تشکیل پرونده ثبت نام باید مدارک لازم از جمله اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر شناسنامه، اصل مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات، اصل مدرک پایان تحصیلات متوسطه و ریز نمرات، رسید درخواست تائیدیه ارزش تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی را به همراه داشته باشند.
همچنین دانشجویان باید با در دست داشتن تصویر مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تائیدیه ارزش تحصیلی را به صورت جداگانه درخواست و قبوض آن را در زمان ثبت نام به همراه داشته باشند.
ارائه اصل و تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت (برای داوطلبانی که دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت هستند) الزامی است.