سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی، بر لزوم تلاش بیش از پیش جامعه علمی کشور در تحقق اهداف علمی و فرهنگی کشور تاکید کرد.

آرم شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است: «فرارسیدن سال تحصیلی جدید و آغاز بهار علم و دانش را می‌توان تجدید حیات جامعه علمی کشور به عنوان پویاترین قشر جامعه دانست.

در ابتدای مهرماه هرسال نهاد تعلیم و تربیت کشور جان تازه‌ای می‌گیرد و دانش‌آموزان و دانشجویان با حضور در مدارس و دانشگاه‌ها تلاش علمی خود را آغاز می‌کنند و صد البته معلمان و اساتید دانشگاه هم در این مسیر مبارک یاری‌رسان و راهنمای دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که بر بنیان ایمان آگاهانه مردم مسلمان بنا نهاده شده، تعلیم وتربیتِ مبتنی بر نگاه دین مبین اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد.

در این راستا و به منظور استفاده بهینه از فرصت‌ها و منابع و ذیل اسناد بالادستی و راهبردی “نقشه جامع علمی کشور” و “سند تحول بنیادین آموزش و پرورش” گام‌های بلندی برداشته شده و امید است که این گام‌های بلند استوارتر و مستحکم‌تر استمرار یابد.

در این اسناد مهم و راهبردی و به منظور تحقق سیادت علمی کشور در جهان و نشر نگاه مقدس به علم و با در نظر گرفتن شرایط و مقتضیات ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و منابع و امکانات کشور، برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های جامعی صورت گرفته که در صورت اجرای کامل و همه جانبه این برنامه‌ها و سیاست‌ها به فضل الهی شاهد شکوفایی علمی کشور در همه ابعاد خواهیم بود.

از سوی دیگر در سال جاری که از جانب رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نام گرفته و با در نظر گرفتن نقش غیرقابل انکار “اقتصاد دانش‌بنیان” در تحقق “اقتصاد مقاومتی” وظیفه و رسالتی مضاعف بر دوش جامعه علمی کشور نهاده شده تا با تمام توان برای تحقق این مهم بکوشند و امید است در سایه عنایات خداوند متعال در این مسیر به اهداف بلندی نائل شوند.

در عرصه فرهنگی نیز جامعه علمی کشور به عنوان قشر مرجع و پیشروی جامعه باید ضمن رصد دقیق وضعیت فرهنگی جامعه و تصمیم‌سازی برای رفع معضلات فرهنگی و تقویت و ایجاد زمینه برای رشد نقاط قوت فرهنگ جامعه، در این مسیر پیشگام باشد.

گام‌های مبارکی مانند اردوهای جهادی، محرومیت‌زدایی، فراگیر کردن فضای ایمان و تدین در جامعه، برگزاری تورهای علمی، معرفی دستاوردهای گسترده کشور در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان و … تنها بخشی از میدان گسترده و فراخی است که جامعه علمی کشور می‌تواند در مسیر انجام وظیفه خود در عرصه فرهنگ و علم به آن نظر داشته باشد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلمان و دانش‌آموزان شهید، بر لزوم تلاش در مسیر تحقق اهداف علمی و فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید می‌کند».