سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام وزیر علوم در سیزدهمین نشست ماهانه  شورای مدیران وزارت علوم گفت: از آنجا که کارکردها در حوزه‌های مختلف به نوعی به یکدیگر مرتبط هستند بر این اساس مسؤولیت‌های مدیران تضامنی است و هر مدیر علاوه بر زیرمجموعه خود برای پیشرفت و توفیقات کلیّت آموزش عالی احساس مسؤولیت می‌کند.

وزارت علوم

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد سعید تسلیمی اظهار کرد: نشست ماهانه  شورای مدیران فرصتی است تا مدیران با اطلاع از امور و فعالیت‌های بخش‌های دیگر و از رهگذر تبادل تجربیات، در پیشرفت مجموعه آموزش عالی نقش‌آفرینی کنند.

وی تأکید کرد: شایسته است مدیران آموزش عالی ضمن ارزیابی مستمر، فاصله عملکرد و بازدهی حوزه مسؤولیت خود با استانداردها و انتظارات را برآورد کرده و با برنامه‌ریزی‌های جامع‌تر و تعیین راهکارهای مؤثرتر به تحقق اهداف آموزش عالی بیش از پیش عینیت و سرعت بخشند.

دکتر تسلیمی گفت: ضرورت دارد مدیران آموزش عالی همواره به فراگیری قوانین بالادستی و آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی و عمل به آنها اهتمام داشته و تقویت روزافزون بنیه‌های مدیریتی خود را وجهه همت قرار دهند.

وی با ابراز خرسندی از این‌که مدیران آموزش عالی از استادان شایسته دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هستند، خاطرنشان کرد: باید از  زمان حداکثر استفاده را کرد و در دوران مسؤولیت به عنوان مدیران ستاد، دانشگاه‌ها و  مراکز پژوهش و فناوری در پیاده کردن طرح ساماندهی جامع آموزش عالی مساعدت کرد.

بر اساس این گزارش، در طول این نشست چند تن از مدیران وزارت علوم گزارشی از اقدامات مربوط به حیطه مسؤولیت خود ارائه کرده و  در خصوص پاره‌ای موضوعات مشترک در سطح وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبادل نظر کردند.