سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور گفت: ۷۰ درصد تحقیقات متمرکز جانوری شامل دام، طیور و آبزیان و ۳۰ درصد گیاهان استراتژیک منطقه که در بحث امنیت غذایی مهم هستند، در این مرکز انجام می شود.

بازدید جهانگیری از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی

فضل‌ الله افراز در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور یکی از مدیریت های مناطق چهارگانه پژوهشکده های کشاورزی ایران وابسته به سازمان تحقیقات بیوتکنولوژی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی است.

مدیر پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور با بیان اینکه این مرکز از سال ۱۳۸۳ برای این پژوهشکده اختصاص یافته است، افزود:اکنون ساختمان جدید این پژوهشکده گشایش یافته و ساختمان قدیم برای آزمایشگاه استفاده می شود.

افراز تصریح کرد: ۷۰ درصد تحقیقات متمرکز جانوری شامل دام، طیور و آبزیان و ۳۰ درصد گیاهان استراتژیک منطقه که در بحث امنیت غذایی مهم هستند، در این مرکز انجام می شود.

وی با بیان اینکه این مرکز با اصلاح مولکولی دام، طیور و آبزیان و همچنین بر روی خوراک آنها و کاهش هزینه های تولید به دنبال یافتن روش های جدید است، گفت:این مرکز برای حفظ ذخایر ژنتیکی با استفاده از بیوتکنولوژی هم تلاش می‌کند.

مدیر پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور یادآور شد: در خصوص گیاهان استراتژیک منطقه مثل برنج، مرکبات، زیتون ، فندق و بادام زمینی هم بدنبال محصولات بیشتر و کیفی‌تر با هزینه ای کمتر هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور در فضایی به مساحت هفت هزار مترمربع و با زیربنای سه هزار و ۶۰۰ مترمربع در سه طبقه احداث شده که دارای سه بخش است.