سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه پیام‌نور استان همدان با بیان اینکه ظرفیت پذیرش تقریبا ۴ هزار دانشجو در این دانشگاه وجود دارد، گفت: میزان جذب دانشجو در این دانشگاه بستگی به تمایل و نحوه انتخاب داوطلبان دارد.

دانشگاه پیام نور

دکتر صفی‌الله صفایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال برنامه‌ای برای تغییر شهریه در این دانشگاه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته، ۹۰ رشته در مقاطع مختلف به علت کمبود متقاضی در این دانشگاه حذف شده بود که در سال جدید در این رشته‌ها جذب دانشجو صورت می‌گیرد.

وی از راه‌اندازی ۹ رشته جدید در مقطع کارشناسی‌ارشد در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر شمار رشته‌های این دانشگاه در مقطع کارشناسی‌ارشد به ۳۴ رشته رسیده است.

صفایی با تأکید بر اینکه جذب دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه انجام نمی‌گیرد، افزود: جذب دانشجو در مقطع دکتری شرایطی همچون وجود استاد تمام را می‌خواهد که این شرایط فعلا در این دانشگاه احراز نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه با کاهش دانشجو در سال‌های اخیر مواجه بوده‌ایم، بنابراین برنامه‌ای برای جذب هیات علمی در این دانشگاه وجود ندارد.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان همدان در پایان گفت: ارتقای سطح علمی اساتید و تبدیل شدن مربیان به استادیار و استادیاران به مرحله دانشیاری از رویکردهای اصلی این دانشگاه در زمینه ارتقای کیفی آموزش‌ها خواهد بود.