سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – جشن دانش آموختگی دانشگاه خواجه نصیر عصر امروز با حضور جمعی از روسای دانشکده‌ها و اساتید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

سردر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر خاکی صدیق، رییس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، در این مراسم ضمن تبریک به فارغ التحصیلان حاضر اظهار کرد: دانشگاه ما نخستین و قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور است و امیدواریم دانشجویان تلاش برای اعتلای نام دانشگاه در خارج از دانشگاه را چند برابر کنند، چرا که اعتلای نام دانشگاه برای دانش‌آموختگانش افتخار می‌آورد.

وی در خصوص فعالیت‌های دانشگاه ضمن بیان این که دو سال و ۱۰ ماه پیش یک اتاق فکر در این دانشگاه تشکیل شده است گفت: دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی دارای ۳ محور کلیدی و اصلی است. محور اول ارتقای رتبه دانشگاه در سیستم ها و رتبه‌بندی‌های بین‌المللی است. محور دوم بحث توسعه روابط بین‌المللی دانشگاه و محور سوم تلاش برای اعتلای اخلاق فرهنگ حرفه‌ای در دانشگاه است.

خاکی صدیق افزود: در خصوص محور اول در دانشگاه فعالیت‌هایی صورت گرفت و دستورالعمل‌هایی به بخش‌های مختلف دانشگاه داده شد که در نتیجه آن ما برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ جزو ۵۰۰ دانشگاه در نظام رتبه‌بندی لایدن قرار گرفتیم و در سال ۲۰۱۵ جزو یک درصد تولیدکنندگان علم جهانی شدیم. همچنین براساس نظام رتبه‌بندی times higher education در سال ۲۰۱۵ جزو ۸۰۰ دانشگاه اول دنیا بودیم.

وی افزود: در سال ۲۰۱۵ به ۳۰۰ دانشگاه برتر آسیا توسط times higher education شناخته شدیم و در سیستم Multi Ranking جزو دانشگاه های برتر ۲۰۱۵ بودیم. از طرف وزارت علوم جزو دانشگاه های رتبه یک کشور شناخته شدیم. آمار سال ۲۰۱۶ نیز در ۲۱ سپتامبر اعلام می‌شود.

خاکی صدیق اظهار کرد: در ارتباط با بین‌المللی‌سازی دانشگاه براساس سندی که تهیه شد فعالیت‌هایی در این راستا انجام دادیم و سه کار را در اولویت قرار دادیم. یکی دوره‌های مشترک بین‌المللی، پژوهش بین‌المللی و دانشجوی خارجی است که در این راستا یک معاونت بین‌المللی در دانشگاه تشکیل شده است. همچنین با بیش از ۲۰ دانشگاه پژوهشی MOU امضا کردیم که ۴ دوره مشترک آن به قرارداد رسیده است و در اواخر ۲۰۱۶ دانشجوی مشترک بین المللی با کشورهای کره جنوبی و روسیه خواهیم داشت.

وی افزود: بیش از ۳۰ دانشجوی دکترا برای دوره‌های کوتاه مدت اعزام کردیم همچنین با کشور فرانسه یک پژوهش مشترک شروع کردیم و دو دوره بین‌المللی در دست مذاکره داریم.

خاکی صدیق در پایان خاطرنشان کرد: هر فعالیتی که انجام می‌دهیم  و به هر جایی که می‌رسیم اگر با اخلاق حرفه‌ای همراه نباشد ارزشی ندارد و ارزش افراد علاوه بر تخصص به اخلاق  حرفه‌ای‌شان بستگی دارد.

در این جشن، فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با حضور دکتر خاکی صدیق رییس دانشگاه، دکتر بشرحق نایب رییس دانشکده مکانیک، حجت الاسلام فضل علی مسئول نهادرهبری، دکتر احمدیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده برق، دکتر احسانیان معاون پژوهشی فناوری دانشکده برق، دکتر میرشمس معاون دانشجویی هوافضا، دکتر ولدان زوج معاون اداری مالی دانشکده نقشه‌برداری، دکتر یکه یزدان دوست معاون بین الملل عمران،‌دکتر وفایی معاون فرهنگی اجتماعی عمران، دکتر کاویانپور مدیرکل طرح و برنامه عمران، دکتر تحسیری مشاور ارشد رییس دانشکده برق و صنایع، دکتر بنی‌احمد مدیر کل روابط عمومی و جمعی از روسای دانشکده‌ها مورد تقدیر قرار گرفتند.