سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تأسیس "مرکز تحقیقات لیزر و پلاسما" در یکصد و هشتاد و نهمین نشست شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز تصویب شد.

1432889076335_dermatological-rd.jpg

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این نشست که در سالن اجتماعات دفتر ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، دکتر ابراهیم حاجی‌دولو معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه به ارائه گزارشی از اقدامات اخیر این حوزه پرداخت و اظهار کرد: در نشست روز گذشته با مدیر پژوهشگاه نیرو، دکتر قاضی‌زاده با اشاره به تدوین ۴۰ نقشه راه در این مرکز عنوان کرد که اگر دانشگاه شهید چمران اهواز پتانسیل همکاری با این پژوهشگاه را داشته باشد قرارداد پنج ساله با استادان این دانشگاه منعقد خواهد شد.

وی از برنامه دانشگاه برای معرفی اعضای هیأت‌ علمی مرتبط به این پژوهشگاه برای آغاز همکاری‌های جدید خبر داد و گفت: همچنین از استادان دانشگاه به‌خصوص دانشکده‌های علوم تربیتی و تربیت بدنی جهت همکاری با تیم تحقیقاتی واحد پژوهش نیروی انتظامی دعوت شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز به برگزاری رویداد فرآفرین ICT با همکاری جهاددانشگاهی خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه ایده‌آفرینی و کارآفرینی نیز برگزاری استارت‌آپ دانشجویی در زمینه ساختمان‌های سبز پیشنهاد شده است که با توجه به عدم تناسب ساختمان‌های اهواز با شرایط اقلیمی آن، ایده بسیار خوبی است و مقرر شد که این ایده با همکاری مرکز رشد دانشگاه پیگیری شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این نشست، پیشنهاد تأسیس “مرکز تحقیقات لیزر و پلاسما” از سوی دکتر محمد صبائیان عضو هیأت‌ علمی اپتیک و لیزر دانشگاه  مطرح و در پایان پس از اظهار نظر و بررسی ابعاد مختلف این طرح، با راه‌اندازی این مرکز موافقت شد.