سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه شهرکرد از اعطای وام تحصیلی به ۶۲۳ دانشجوی این دانشگاه در نیمسال اول سال ۹۵ خبر داد.

رییس دانشگاه شهر کرد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، شایان شامحمدی در نشست رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری با اصحاب رسانه در دانشگاه شهرکرد اظهار کرد: با اشاره به دریافت وام تحصیلی توسط ۶۲۳ دانشجو در نیمسال اول سال ۹۵ در دانشگاه شهرکرد، تصریح کرد: طی نیمسال اول ۲۹ نفر وام ودیعه مسکن و ۱۶ نفر وام ازدواج دریافت کردند.

وی افزود: در نیمسال دوم سال ۹۴ نیز یک هزار و ۱۱۸ دانشجو وام تحصیلی دریافت کردند.

رئیس دانشگاه شهرکرد تعداد دانشجویان بهره‌مند از وام ودیعه مسکن و ازدواج را در نیمسال دوم سال ۹۴ را به ترتیب، ۴۳ و ۵۲ نفر اعلام کرد و گفت: ۸۲ دانشجو طی این مدت وام ضروری دانشجویی نیز دریافت کردند.

وی با بیان مشکلات دانشگاه شهرکرد در پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: این مشکلات شامل افزایش هزینههای پایان نامه و کمبود  امکانات رفاهی و خوابگاهی است که برای رفع این موارد اقداماتی از قبیل افزایش هزینههای مصوب پایان نامه و افزایش امکانات رفاهی و خوابگاهی صورت گرفته است.

شامحمدی اظهارکرد: در راستای اهداف راهبردی دانشگاه علاوه بر فعالیت‌های دانشگاه در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و پژوهشی توجه ویژه‌ای به کیفیت آموزشی و جهت گیری به سمت جذب دانشجو از خارج کشور و تمرکز بر تحصیلات تکمیلی نیز داریم.

رئیس دانشگاه شهرکرد از تجهیز خوابگاه صدرا در دانشگاه شهرکرد خبر داد و گفت: این خوابگاه با اعتبار پنج میلیارد ریال تجهیز و تکمیل شد.