حجت الاسلام محمد آبادی پیشه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – مدرسه علمیه حاج ملاصادق مجتهد قمی طی مراسمی با حضور آیت الله صافی گلپایگانی در قم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، به مناسبت پایان کار ساختمانی مدرسه علمیه حاج ملا صادق مجتهد قمی توسط مدیریت حوزه علمیه قم مراسمی شامگاه دوشنبه با حضور تعدادی از طلاب و اساتید حوزه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور و سخنرانی آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعیان و آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد، آیت الله مرتضی مقتدایی رئیس شواری عالی حوزه‌های علمیه و حجت الاسلام فرخ فال مدیر حوزه علمیه قم نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام محمد آبادی پیشه، معاون اداری و مالی حوزه‌های علمیه در این مراسم به بیشینه تاریخی این مدرسه اشاره کرد و گفت: این مکان یکی از مدارس قدیمی قم بوده است.

وی با بیان اینکه امروز در آستانه عید سعید غدیر خم، تکمیل ساختمان این مدرسه به اتمام رسیده است، افزود: مدرسه حاج ملاصادق اکنون دارای ۳ هزار و ۵۰۰ متر زمین و ۱۲ هزار متر زیر بنا است.

معاون اداری و مالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: ساختمان این مدرسه در ۵ طبقه، ۲۶ مدرس، ۵۶ هجره، ۱۴ فضای اداری بنا شده است.

وی گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۴۰ طلبه در این مدرسه مشغول تحصیل هستند.

گفتنی است، این مدرسه در سال ۱۲۷۳ قمری توسط حاج ملاصادق مجتهد قمی دایر شده و در سال‌های بعد به آیت الله گلپایگانی واگذار و با خرید منازل اطراف توسعه پیدا کرده است.