سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: به دنبال آن هستیم که در افق ۱۴۰۴ جمعیت دانشجویی این دانشگاه را به چهار هزار نفر که اغلب آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهند بود، برسانیم.

دانشگاه صنعتی کرمانشاه

دکتر علی اکبر اختری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهارکرد: دانشگاه صنعتی کرمانشاه در حال حاضر ۲۰۵۰ نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد که در نظر داریم از این به بعد بیشتر به توسعه کیفی دانشگاه بپردازیم.

وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ۱۱ رشته کارشناسی و پنج رشته کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند.

اختری تصریح کرد: در راه اندازی رشته های جدید بسیار حساسیم به گونه‌ای که حتی یک رشته هم نیاورده‌ایم که دانشگاه رازی به عنوان دانشگاه مادر استان کرمانشاه، آن رشته را داشته باشد.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با بیان اینکه مدل توسعه این دانشگاه از توسعه کمی به سمت توسعه کیفی در حال حرکت است، اظهارکرد: در نظر داریم که از این به بعد نگاه و تمرکز خود را بر توسعه کیفی دانشگاه گذاشته و رشته های تحصیلات تکمیلی را افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال آنیم که در افق ۱۴۰۴ جمعیت دانشجویی این دانشگاه را به چهار هزار نفر که اغلب آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهند بود، برسانیم.

اختری گفت: این دانشگاه در حال حاضر ۴۸ نفر عضو هیات علمی دارد که قصد داریم تا پایان سال جاری چهار نفر دیگر را هم به عنوان عضو هیات علمی جذب کرده و جمعیت اعضای هیات علمی دانشگاه را به ۵۲ نفر برسانیم.

رییس دانشگاه صنعتی کرمانشاه افزود: این درحالی است که بیش از ۱۰۰ مدرس به صورت حق‌التدریسی با این دانشگاه همکاری دارند.

وی یادآور شد: همچنین دانشگاه صنعتی کرمانشاه هم اکنون ۵۲ نفر کارمند دارد که بر اساس چارت سازمانی موجود می بایست ۱۹۸ کارمند می‌داشتیم، لذا کارمندان این دانشگاه ناچارند همزمان چند کار را انجام دهند.