سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همه در حال جنب‌وجوش هرکس از گوشه‌ای از کشور آمده؛ چهره‌ها همه جوان و شاداب و گوش به سخنان مدیر و روحانی کاروان و در عین حال شیطنت‌های ریز خاص این دوران را دارند. اما زمانی‌که پای معنویت به میان می‌آید و فضا روحانی می‌شود دیگر از شیطنت‌ها و پچ‌پچ‌ها خبری نیست و همه سرتاپا توجه می‌شوند.

سفر دانشجویان به عتبات عالیات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار اعزامی ایسنا به عتبات عالیات، همچنان صدای پیامبر اکرم (ص) به گوش می‌رسد که فرمودند: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» تا پیام ولایت تا روز قیامت ابلاغ شود؛ عید غدیر خم، همان بزرگ‌ترین جشن عالم فرا رسیده است و مسلمانان خود را برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر آن آماده می‌کنند و هجدهم ماه ذی‌الحجه را یادآور ابلاغ پیام امامت و ولایت به آحاد جامعه اسلامی می‌دانند. امسال سفرهای دانشجویان به عتبات عالیات با این روز فرخنده مصادف شده است و فضای این سفر معنوی را روحانی‌تر کرده است.

سفرهای دانشجویان به عتبات عالیات و زیارت مرقد مطهر ائمه اطهار (ع) در شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی و سایر شهرهای مقدس یکی از بهترین اردوهای دانشجویی است که در چند سال اخیر به همت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان شکل گرفته و در حال برگزاری است.

بسیاری از دانشجویان سفر به عتبات را از مهم‌ترین و شیرین‌ترین سفرهای زندگی خود می‌دانند و همیشه از آن به نیکی یاد می‌کنند.

امسال در این سفر معنوی، دانشجویان زائر در دومین روز اقامت خود در نجف اشرف پس از زیارت مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) به زیارت مقام “اثیب یمانی” معروف به “صافی صفا ” واقع در پشت حرم امیرالمومنین رفتند.

در این مکان روحانی کاروان ضمن مرور بر واقعه تاریخی کشور عراق در سخنانی اظهار کرد: هم‌اکنون در کشور عراق ۴۷ دانشگاه وجود دارد که از این تعداد ۲۰ دانشگاه خصوصی از کشورهای فرانسه و امریکا هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار اعزامی ایسنا، دانشجویان زائر پس از گذشتن از “سوق الجیش” یا بازار الجیش که بازاری قدیمی بود و عمدتا کتاب در آن به فروش می‌رفت و به گفته روحانی کاروان، ۳۵ مدرسه علمیه در اطراف آن قرار داشتند، به مرقد علامه امینی، صاحب تالیف مجموعه گرانقدر الغدیر رسیدند.

در این مکان علاوه بر مقبره علامه امینی که در اتاق کوچک محل زندگی ایشان واقع شده، نمونه‌هایی از دستخط‌های ایشان که از نقاط مختلف دنیا گردآوری شده نیز نگهداری می‌شود.

پس از طی مسافتی در ادامه همان بازار قدیمی، کاروان دانشجویی به منزل امام خمینی(ره) که در سال ۱۳۴۳ و پس از اعتراض به کاپیتولاسیون به آنجا تبعید شدند، رسید.

در این قسمت دانشجویان گوشه‌ای از داستان زندگی و مبارزات امام خمینی(ره) را از زبان روحانی کاروان شنیدند.

گشت و گذار کاروان دانشجویی و بازدید از بخشی از مراکز تاریخی شهر نجف اشرف با این دیدار و حضور دانشجویان در حرم امام علی (ع) پایان یافت.