سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  شیراز- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با توجه به شیب نزولی شمار دانشجویان در کشور، ایجاد رشته های مهارتی جدید رمز بقای دانشگاه های کشور است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، سیدعلی بدری روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس افزود: سیر کاهش شمار دانشجویان در دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز آغاز شده است و در حالت خوشبینانه از ۱۷۰ هزار داوطلب ورود به این دانشگاه، شاید نیمی از آنها دانشجوی این دانشگاه شوند.
وی گفت: انتظار است واحدهای دانشگاه جامع علمی کاربردی در هریک از استان های کشور متناسب با توانمندی های منطقه در صدد اجرای رشته های مهارتی جدید برآیند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: با توجه به ظرفیت های خوب استان فارس در مقوله های گردشگری، کشاورزی و سلامت، انتظار است که رشته های مهارتی جدید با هدف افزایش کارآفرینی و اشتغال در جامعه در واحد استان فارس این دانشگاه ایجاد شود.
بدری با اشاره به وجود برخی مجتمع های تجاری بزرگ در شهر شیراز اظهار کرد: می توان از تجربه مشابه ایجاد رشته های مهارتی در استان های مجاور مانند تربیت فروشندگان فروشگاه ها بهره گرفت.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در پاسخ به خواسته رئیس سابق این دانشگاه در استان فارس مبنی بر استخدام نیروهای شرکتی این واحد دانشگاهی گفت: طرحی برای استخدام این نیروها در سراسر کشور در دستور کار است.
وی افزود: بنا بر مقررات، در حوزه های اداری مالی دانشگاه جامع علمی کاربردی هیچ فردی نباید در قالب قرارداد شرکتی مشغول فعالیت باشد و با توجه به تصدی مسئولیت معاونت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سرپرست این دانشگاه، امیدوار هستیم گام های خوبی برای تغییر وضعیت کاری کارکنان شرکتی این دانشگاه برداشته شود.
علیرضا موغلی رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس در ابتدای این آیین با اشاره به فعالیت حدود ۱۵ نفر از کارکنان این دانشگاه در قالب قراردادهای شرکتی و کارمعین، اصلاح قراردادهای این کارکنان را خواستار شده بود.
در این آیین دکتر محمد باقر احمدی عضو هیات علمی بخش ریاضی دانشگاه شیراز به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس معرفی و از خدمات دکتر علیرضا موغلی در این مسئولیت قدردانی شد.
۲۰۲۷ / ۱۸۷۶
خبرنگار: سیداحمد نجفی ** دبیر:غلامرضا مالک زاده