سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان،گفت: ورزش دانشگاهی امروز در سراسر جهان از ارزش خاصی برخوردار است و در واقع ورزش های دانشگاهی یکی از پشتوانه های ورزش های ملی در رشته های مختلف محسوب می شوند.

پی اچ دی آزمون : عبدالحمید احمدی، روز دوشنبه در حاشیه نخستین گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی در گفت و گو با ایرنا ،افزود: ثبت یک روز در تقویم ورزشی جهان به عنوان ورزش دانشگاهی تاثیر بسزایی در توسعه ورزش این قشر دارد و با توجه به جمعیت جوان دانشجویان ، توسعه ورزش دانشگاهی کمک زیادی در تقویت و پشتوانه سازی ورزش ملی دارد .
رئیس سابق انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ادامه داد: حوزه ورزش دانشگاهی با بیش از پنج میلیون دانشجو، استاد و کارکنان حوزه دانشگاه یکی از پر مخاطب ترین گروه های ورزشی در کشور محسوب می شوند که باید ورزش آنان به عنوان تولید کنندگان علم و دانش در کشور مورد توجه جدی قرار گیرد .
احمدی گفت: توجه به ورزش این قشر تاثیرگذار علاوه بر افزایش سطح سلامت در جامعه کمک شایانی در ایجاد گرایش عمومی به ورزش به تاسی از قشر تحصیل کرده و نخبه جامعه دارد.
این مسئول فرهنگی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: باید توسعه فضای ورزشی،امکانات و تجهیزات ورزشی در سطح دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد زیرا توسعه ورزش دانشجویی علاوه بر توسعه ورزش همگانی ، نقش موثری در توسعه قهرمانی کشور دارد .
مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی صبح امروز (دوشنبه ) با حضور معاونان توسعه ورزش های همگانی و فرهنگی ، اموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم جمع زیادی از دانشجویان، کارکنان دانشگاه تهران همراه با تعدادی از مدیران و مسئولان وزارتخانه های ورزش و جوانان ، علوم ، تحقیقات و فناوری با پیاده روی در خیابان های دانشگاه تهران در محل برگزاری همایش روز جهانی ورزش دانشگاهی حضور یافتند .
کمیسیون فرهنگی یونسکو (سازمان علمی ، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل ) امسال روز ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور ) را به عنوان روز جهانی ورزش دانشگاهی نامگذاری کرده است.
ورزشی **۱۸۲۸** ۱۷۰۱* خبرنگار – خدیجه روزبهانی* انتشار دهنده – حمید قدیمی