سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حضور پررنگ آثار دانشجویان غیرایرانی و همچنین موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی را از مهم ترین ویژگی های نهمین دوره جشنوره ملی حرکت (ویژه انجمن های علمی دانشجویی) ذکر کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر ‘سید ضیاء هاشمی’ روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: با وجود حضور دانشجویان غیرایرانی در هشتمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی مشهد، از امسال بخش بین الملل این جشنواره دانشجویی به طور رسمی فعال شده است.
وی درباره دیگر ویژگی های نهمین جشنواره ملی حرکت که قرار است از سوم تا پنجم مهرماه در دانشگاه شهیدباهنر کرمان برگزار شود، گفت: در جشنواره امسال، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی نیز در کنار دیگر دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم همچون پیام نور، علمی کاربردی و فنی و حرفه ای حضور یافته اند و شاهد شرکت تعدادی از دانشگاه های علوم پزشکی در بخش نمایشگاهی جشنواره نیز هستیم.
هاشمی رقابت اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی کشور با یکدیگر را از دیگر مشخصه های جشنواره ملی حرکت در سال جاری عنوان کرد و گفت: در آغاز کار دولت یازدهم، فقط ۵ اتحادیه انجمن علمی دانشجویی فعال بود به این معنی که انجمن های علمی دانشجویی، فقط در ۵ حوزه توانسته بودند اتحادیه تشکیل دهند که با تلاش صورت گرفته، این آمار اکنون به ۲۸ اتحادیه افزایش یافته و در جشنواره حرکت امسال شاهد حضور آنها در بخش رقابتی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه جشنواره ملی حرکت در چهار بخش رقابتی، نمایشگاهی آموزشی و فن بازار تدارک یافته است، خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال، بخش ویژه ای برای رقابت انجمن های علمی خلاق درنظر گرفته شده و ۲۷۶ اثر در این بخش به دبیرخانه جشنواره عرضه شده است.

**رشد ۲۰ درصدی دانشگاه های شرکت کننده در نهمین جشنواره ملی حرکت
معاون وزیر علوم به حضور ۹۴ دانشگاه در نهمین جشنواره ملی حرکت اشاره کرد و از رشد ۲۰ درصدی مشارکت دانشگاه ها نسبت به جشنواره سال قبل خبر داد.
به گفته وی، ۹۷۵ اثر برگزیده به مرحله نهایی رقابتهای نهمین جشنواره ملی حرکت راه یافته اند که نسبت به دوره قبل، حدود ۲۵ درصد رشد نشان می دهد.
هاشمی ادامه داد: بیشترین آثار شرکت کننده در نهمین جشنواره ملی حرکت به ترتیب در حوزه های فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، هنر و معماری و کشاورزی و علوم دامی ارائه شده است.
وی درباره روند انتخاب آثار در جشنواره ملی حرکت نیز توضیح داد: هر یک از آثار اعضای انجمن های علمی دانشجویی در صورت ارسال به جشنواره، ابتدا توسط سه داور در سطح دانشگاه بررسی می شود و میانگین نمرات کسب شده، نمره آن اثر تلقی خواهد شد و در مجموع، ۳۰ درصد آثاری که بیشترین امتیازات را به دست آورند به مرحله نهایی رقابت های جشنواره راه خواهند یافت و توسط یک هیات داوران سه نفره مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی حرکت روز دوشنبه، پنجم مهرماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد.
جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی همه ساله به همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با هدف شناسایی انجمن­های علمی دانشجویی موفق و تجلیل از فعالان این عرصه، انعکاس فعالیت های الگو و موفق، ایجاد تحرک توام با جهت­دهی فعالیت­های انجمن­های علمی دانشجویی، ایجاد زمینه هم­افزایی انجمن­های علمی دانشجویی از طریق انتقال تجارب موفق و ایجاد بستر مناسب به منظور آشنایی بخش های خارج از دانشگاه با ظرفیت­ها و توانمندی­های انجمن­های علمی دانشجویی برگزار می شود.
علمی**۱۰۵۵**۲۰۱۷
خبرنگار : زینب کارگر**انتشاردهنده: زهره محتشمی پور

برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me/irnaelm