سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از اجرایی شدن طرح پایلوت نظام ملی زیست‌فناوری در یکی از استان‌های شمالی کشور خبر داد.

پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا سید مهدی سیدی با اشاره به اجرای طرح پایلوت نظام زیست فناوری دانش آموزی، افزود: این طرح هم‌اکنون در استان مازندران به عنوان پایلوت در حال اجرا است.

وی با بیان این‌که در مدت زمان محدود اجرای این طرح تاکنون نتایج مطلوبی بهدست آمده است، خاطرنشان کرد: کسب این نتایج مطلوب به دلیل همگرایی بین ستاد توسعه زیست فناوری، اداره‌ کل آموزش و پرورش مازندران، شهرداری، خیرین و سایر مراکز علمی و آموزشی استان بوده است.

سیدی با بیان اینکه در این طرح ملی به دانش و صنعت توجه ویژه شده است، تصریح کرد: بر این اساس بسیاری از مطالب سنگین حوزه زیست‌ فناوری در کتاب‌های آموزشی برای دانش‌آموزان ساده شده است تا دانش آموزان با گذراندن دوره‌های تئوری و عملی علاوه بر فعالیت درسی در امور پژوهشی نیز فعال شوند.

وی با اشاره به اجرایی شدن برنامه تقویت و حمایت از زیرساخت‌های زیست‌ فناوری درمازندران و شهرستان آمل، افزود: تعدادی از دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای پژوهش به مازندران اختصاص می‌یابد تا با استفاده از این تجهیزات دانش‌آموزان بتوانند در امور علمی و پژوهشی تلاش بیشتری داشته باشند.

رییس گروه آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری اضافه کرد: تاکنون ۱۴۰ دانش‌آموز هر سه مقطع  شهرهای استان مازندران در زمینه زیست‌فناوری فعالیت دارند و در حال سپری کردن آموزش‌های لازم هستند.