سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: درصدد هستیم تا در وزارت علوم فرآیند شکل‌گیری کانون‌های دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها را تسهیل کنیم که آیین‌نامه آن چند ماه دیگر ابلاغ خواهد شد.

سید ضیا هاشمی در نشست خبری رونمایی از شبکه مطالعات سیاستگذاری عمومی (شمس)

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر سید ضیاءالدین هاشمی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ که بعد از ظهر امروز در سالن همایش‌های بین‌المللی این دانشگاه برگزار شد ضمن تبریک جشن فارغ التحصیلی به دانشجویان و تقارن آن با این اعیاد مبارک اظهار کرد: این روزها برای دانشجویان خاطره‌انگیز است و از مسئولین دانشگاه تقدیر می‌کنم که در چنین روزهای مبارکی با حسن سلیقه این مراسم را برگزار کردند.

وی با بیان اینکه دانشگاه کانون محبت، مودت، نشاط و حرکت است گفت: امروزه شما مرحله‌ای از تحصیل را پشت سر گذاشته‌اید که آغازی بر مرحله جدید خواهد بود. شما فارغ التحصیل نیستید بلکه دانش آموخته‌اید بلکه به عنوان یک دانش آموخته نخبه آن هم در یک محیط فرهنگی ارزشمند به نام جهاد دانشگاهی و دانشگاه جهاد دانشگاهی افتخاری است که برای همه ما ارزشمند است.

هاشمی ادامه داد: امیدواریم دانشجویان با حفظ نشاط،‌ حرکت، انگیزه و پیشرفت بتوانند این بالندگی را که در پیشرفت داشته اند بتوانند در روزها، ماه‌ها و سال های آتی داشته باشند. توصیه من این است که دانشجویان پیوند و ارتباط قلبی، راسخ و عملی خود را با دانشگاه، دانش، کتاب، استاد و دانشجو قطع نکنند.

وی با اشاره به اینکه اکنون این دانشجویان دانش‌آموختگان دانشگاه پرافتخار علم و فرهنگ هستند و این یک ویژگی هویتی برای آن‌ها محسوب می شود اظهار کرد: من پیشنهاد می کنم دانشجویان به شکلی سامان‌یافته و نظام‌مند این پیوند را حفظ کنند و به این هویت ببالند. همچنین پیشنهاد می کنم که مسئولین در دانشگاه بستر و زمینه تداوم ارتباط دانشجویان فارغ التحصیل را فراهم کنند. اگرچه در حال حاضر در بعضی از مراکز دانشگاهی کانون‌هایی و جود دارد که اجازه نمی‌دهد این پیوند ارزشمند، مبارک و اثرگذار بعد از دانش آموختگی قطع شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان صحبت‌هایش اضافه کرد: امیدواریم دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی بتواند در این حوزه هم مانند سایر حوزه‌هایی که در آن ها پیشران و پیشگام بوده است الگوی موفقی از پیوند و حفظ الگوی دانشگاهی را به جامعه دانشگاهی عرضه کند.

 این مراسم با اعطای لوح تقدیر و جوایز به پایان رسید.