سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ناسا اخیرا اعلام کرده که دایره‌البروج یک عضو دیگر هم دارد که تاکنون نادیده گرفته شده است.

دایره البروج

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از کازموپلیتن، با افزودن سیزدهمین برج به این گروه که تاکنون ۱۲ مورد تصور می‌شد، علامت متولدین برج عقرب (۲۷ اکتبر تا ۲۱ نوامبر – آبان) و متولدین برج قوس (۲۲ نوامبر تا ۲۱ دسامبر- آذر) تغییر می‌کند.

اگرچه بسیاری از مردم به این گزارش ناسا اعتماد ندارند و حاضر نیستند دانش خود در این مورد را تغییر دهند.

این صورت‌فلکی که مارافسای نام دارد، به سادگی توسط بابلی‌ها در زمان ساخت تقویم دایره‌البروج در بیش از ۳۰۰۰ سال قبل نادیده گرفته شد. آن‌ها بر اساس یک تقویم مبتنی بر ماه عمل می‌کردند که بخوبی با ۱۲ صورت‌فلکی دایره‌البروج مرتبط بودند اما در آن زمان نیز برخی از این ۱۲ برج بطور کامل در بخش مشخص شده‌شان قرار نداشته و همدیگر را همپوشانی می‌کردند، از این رو مارافسای را نادیده گرفتند.

این مساله اکنون که آسمان به دلیل تغییر محور زمین تغییر و علامت ماهها را جابجا کرده، اهمیت پیدا کرده است. برای مثال افرادی که در اوائل ماه مرداد متولد شده‌اند، اکنون باید خود را متولد برج سرطان و متولدین روزهای ۲۹ نوامبر تا ۱۷ دسامبر (۹ آذر تا ۲۷ دی) اکنون باید خود را مارافسای بدانند!