سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی در دانشکده کشاورزی در برنامه ما قرار گرفته است.

انجمن علمی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر ناصر شاهنوشی ظهر امروز ۲۸ شهریور ماه در نشست با شورای انجمن‌های علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی، اظهار کرد: انتظار ما از انجمن‌های علمی بسیار بالا است بنابراین در نظر داریم تا از ظرفیت‌های این انجمن‌ها در دانشکده کشاورزی استفاده بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما باید از پتانسیل‌های دانشجویی استفاده بیشتری کنیم و از انجمن‌های علمی انتظار پرورش دانشجویان فعال و کوشا را در دانشگاه داریم. 

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر اینکه دانشجویان عضو انجمن علمی باید ضمن حفظ نظم و انضباط دانشجویی، روحیه تلاشگری را در خود تقویت کنند، تصریح کرد: هدف ما در این دانشکده آن است که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی افرادی کارآمد و ایده‌پرداز در جامعه باشند.

شاهنوشی با اعلام اینکه به‌زودی واحد شیر در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی فعال خواهد شد، عنوان کرد: در حوزه علوم باغبانی تاکید ما بر کارآفرینی دانشجویان است تا حتما دانشجویان مقطع کارشناسی علوم باغبانی وارد بازار کار شوند. 

وی از راه‌اندازی ساختمان جدید برای انجمن‌های علمی دانشکده کشاورزی طی ۴۰ روز آینده خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ساختمان قدیمی انجمن‌های علمی دانشکده کشاورزی از شرایط مناسبی برخوردار نبود، ساختمان جدید و فضای مناسب‌تری برای انجمن‌های علمی در این دانشکده در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم که در ساخت‌وساز دانشکده  رکود نداشته باشیم، بیان کرد: سایت فارسی دانشکده کشاورزی را طراحی کرده‌ایم که از سال ۵۰ تا سال جاری تمام اطلاعات دانشکده در آن قرار گرفته است همچنین برای نخستین بار در کشور همین سایت را به زبان عربی راه‌اندازی کرده‌ایم.

شاهنوشی عنوان کرد: در خصوص بودجه، دانشکده کشاورزی با محدودیت‌هایی روبه‌رو است بنابراین نباید این دانشکده را با سایر دانشکده‌های دانشگاه فردوسی مقایسه کرد.