مجید ارشاد رئیس دانشگاه شیرازسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شیراز – رئیس دانشگاه شیراز گفت: اعمال محدودیت جنس برای حضور دختران در دانشگاه ها نادرست است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مجید ارشاد بعد از ظهر یکشنبه در مراسم آغاز به کار همایش ملی جایگاه و نقش مادر افزود: مهمترین عامل فرهنگساز در جامعه، خانواده است که در این میان مادر مهمترین رکن خانواده است.

وی ادامه داد: نقش مادران تنها در محیط خانواده و منزل تاثیرگذار نیست بلکه در جامعه نیز تاثیرگذار و مهم است.

رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: اینکه گروهی از افراد جامعه از حضور گسترده دختران در دانشگاه ها انتقاد می کنند صحیح نیست زیرا همین دختران امروز مادران فردا در جامعه هستند.

ارشاد یادآور شد: از سال ۵۷ تاکنون به طور متوسط از ۲۷ درصد به بیش از ۵۳ درصد رسیده است که یک مزیت است و برخلاف برخی دیدگاه ها، نباید در واکنش به این وضعیت در صدد ایجاد محدودیت برای دختران در کنکورباشیم.

وی ادامه داد:ورود دختران به دانشگاه ها به اصلاح جامعه کمک می کند و هر فردی توانمندتر است باید از موهبت علم و دانش در جامعه بهره مند شود.

رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: روند حضور دختران در دانشگاه ها یک مزیت است و البته در این میان، باید آسیب های ناشی از این وضعیت در جلسات علمی بررسی و برطرف شود نه این که به دنبال اعمال محدودیت های جنسیتی برای ورود دختران به دانشگاه ها باشیم.