سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سومین همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب از هفدهم آذر ماه ۹۵ به مدت دو روز در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همایش با اهداف شناسایی ظرفیت های موجود در کشور در موضوع میترینگ؛ تلاش در جهت آموزش عملی و نظری موضوعات مختلف مرتبط با میترینگ؛ تلاش در جهت معرفی حساسیت های موضوع میترینگ در کشور و لزوم جلب توجه بیشتر شرکت ها و مراکز تحقیقاتی به آن؛ رصد فناوری های نوین در میترینگ و معرفی آنها به شرکت های داخلی؛ توسعه دانش میترینگ در کشور در جهت رفع مشکلات، دسترسی به دانش طراحی و ساخت انواع سیستم های میترینگ و پرووینگ مورد نیاز در کشور؛ تلاش در جهت ایفای نقش موثرتر در استانداردهای ملی و بین المللی با توجه به شرایط خاص کشور در منطقه و معرفی پتانسیل های موجود در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور در جهت رفع مشکلات میترینگ در کشور برگزار میگردد.
به گفته سید حسن هاشم آبادی، دبیر سومین همایش ملی اندازه گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی قرار است در این کنفرانس موضوعاتی از قبیل: انواع فناوری‌های مربوط به میترینگ (اندازه ‌گیری کمی و کیفی) در جریان های تک فازی و چند فازی، عملیات پرووینگ و کالیبراسیون انواع کنتور در صنعت، استانداردهای ملی و بین المللی در اندازه گیری، هوشمند سازی اندازه گیری، حقوق اندازه گیری و …در قالب مقاله مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
دبیر این کنفرانس اظهار داشت:  کنفرانس میترینگ در دانشگاه علم و صنعت ایران و تحت حمایت وزارت نفت و شرکتهای تابعه، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، انجمن مهندسی شیمی، انجمن مهندسی نفت، انجمن مهندسی گاز، انجمن مهندسان کنترل و ابزار دقیق ایران در شهر تهران دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد. کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) و پایگاه سیویلیکا نمایه خواهد شد.
همچنین سومین نمایشگاه صنعت میترینگ کشور (۳ rd FLOW MEX) نیز بصورت همزمان جهت معرفی توانمندیهای شرکتهای داخلی و خارجی نیز برگزار خواهد شد. شایان ذکر است شرکتهای فعال در این موضوع میتوانند خدمات قابل ارائه به صنعت کشور را نیز در سومین جلد از “کتاب مرجع صنعت میترینگ کشور” نیز منعکس نمایند.
هاشم آبادی افزود: علاقمندان برای ارسال مقالات تا پانزدهم مهرماه۹۵ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ی همایش ارسال کنند. 
وی افزود: پایان مهلت ثبت نام برای شرکت در این کنفرانس اول آبان ماه ۹۵ خواهد بود و علاقمندان می توانند از طریق آدرس اینترنتی flowmeasurement.ir با دبیرخانه کنفرانس ارتباط برقرار نمایند.
گفتنی است، پیش از این اولین و دومین کنفرانس میترینگ نیز در سال های گذشته به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شده است که مورد استقبال بی نظیر فعالین صنعت، محققین و دانشگاهیان قرار گرفته است.