دانشگاه شیراز سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شیراز – همایش ملی نقش و جایگاه مادر به مدت دو روز در شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دبیر علمی همایش ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح در جمع خبرنگاران، گفت : با توجه به اینکه سن طلایی بارداری برای زنان تا ۳۵ سال است، می توان گفت که با افزایش سن بارداری در جهان، خانواده ها شش سال از این فرصت طلایی برای تولد فرزند را از دست می دهند راز این رو توجه و حل این مشکل نیاز به همکاری رشته های دانشگاهی مختلف از جمله جامعه شناسی ، روانشناسی و سایر علوم انسانی دارد.

حبیب هادیان فر افزود : تحقیقات و شواهد نشان می دهد اولویت های زنان تغییر کرده و مسائل اقتصادی ، استقلال مالی و تحصیل جایگزین ازدواج و فرزند آوری شده است.

وی تصریح کرد:۱۳۰ مقاله  به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این بین ۶۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۴ مقاله به صورت پوستر ارائه می شود .

دبیر علمی همایش جایگاه و نقش مادر با بیان این که همایش به طور بین رشته ای برگزار می شود، افزود : سلامت مادر، آموزش و توانمندسازی مادران، تصویر مادر در فرهنگ، ادبیات و هنر، مادر و فرزند، مادر و نظام حقوقی در ایران و جهان، جایگاه مادر در جامعه، جایگاه مادر در اسلام و انقلاب، مادری و چالش های آن در عصر فناوری ارتباطات و اطلاعات، محورهای این همایش ملی است .

هادیان فر ادامه داد:  در حاشیه این همایش ، کارگاه های آموزشی توانمندسازی مادران ، ورزش و تندرستی مادران و دختران، آموزش و پیش گیری از سوءاستفاده و آزار جنسی کودکان، مهارت های فرزندپروری و آموزش مدیریت کودکان ۲ تا ۱۲ ساله برای والدین، جایگاه پدر و مادر در جهان معاصر و توانمندسازی مربیان کودک برگزار می شود .