سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  کرمان – ایرنا – سه تن از ریاضیدانان معاصر کشور روز یکشنبه در همایش ملی بزرگداشت مقام علمی محمد ابن عیسی ماهانی در کرمان تکریم شدند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا دکتر’مهدی رجبعلی پور’، دکتر’امیدعلی شهنی کرم زاده’ و دکتر سید ‘عبادالله محمودیان’ از جمله ریاضیدانان معاصر کشور در همایش ملی بزرگداشت مقام علمی محمد ابن عیسی ماهانی در دانشگاه باهنر کرمان مورد تجلیل قرار گرفتند.
دکتر مهدی رجبعلی پور در سال ۱۳۲۴ در کرمان متولد شد وی مدرک کارشناسی را در سال ۱۳۴۵ از دانشگاه تهران، مدرک کارشناسی ارشد را در سال ۱۳۴۷ از دانشگاه شیراز و در سال ۱۳۵۲ مدرک دکتری رشته ریاضی را از دانشگاه تورنتو کانادا دریافت کرد.
وی تا سال ۱۳۵۵ به ادامه تحصیل در دانشگاه دالهوسی کانادا پرداخت، سپس به ایران آمد و به تدریس در دانشگاه مازندران مشغول شد و پس از انتقال به کرمان تا مرتبه استادی ارتقا یافت.
وی عضو بسیاری از مجامع و تحریریه های مجلات علمی، بین المللی و داخلی در رشته ریاضی است و در سال ۱۳۸۰ موفق به کسب عنوان چهره ماندگار کشوری شد.
دکتر امیدعلی شهنی کرم زاده نیز متولد سال ۱۳۲۴ در شهر مسجد سلیمان استان خوزستان در سال ۱۳۴۸ در رشته ریاضیات محض از دانشگاه تهران مدرک کارشناسی خود را گرفت و سپس در دانشگاه اکستر بریتانیا مشغول به تحصیل شد و مدارک کارشناسی ارشد و دکترای خود را به ترتیب در سال های ۱۳۵۰ و ۱۳۵۳ در رشته جبر اخذ کرد.
وی در ۲۷ سالگی مفتخر به اخذ دکترای ریاضی شد و بلافاصله در دانشگاه جندی شاپور اهواز مشغول به کار شد وی با توجه به فعالیت های آموزشی و پژوهشی ارزشمند خود به عنوان چهره ماندگار کشوری در سال ۱۳۸۴ برگزیده شد.
دکتر سید عبادالله محمودیان دیگر چهره برتر ریاضی کشور نیز متولد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۲۲ زنجان و محقق و استاد دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف است. او در سال ۱۳۴۷ در دانشگاه شیراز مدرک کارشناسی ارشد اخذ نمود و در سال های ۱۳۵۰ و ۱۳۵۴ دروه کارشناسی ارشد و دکتری را دانشگاه پنسیلوانیا را گذراند.
وی از سال ۱۳۶۲ تاکنون استاد دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف است.
وی علاوه بر کسب جوایز متعدد در حوزه های آموزشی و پژوهشی در سال ۱۳۸۹ به عنوان چهره ماندگار کشور معرفی شد.
۷۴۴۰/۳۰۲۹/ ۶۰۷۵*خبرنگار: سمیه حسن شاهی** انتشار دهنده: زهرا هجینی نژاد