سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – همایش ملی بزرگداشت مقام علمی "محمدبن عیسی ماهانی" و تکریم سه نفر از ریاضیدانان معاصر کشور صبح امروز ۲۸ شهریور ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

دانشگاه شهید باهنر کرمان
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مریم احتشام زاده صبح امروز ۲۸ شهریور ماه در همایش ملی بزرگداشت مقام علمی محمدبن عیسی ماهانی و تکریم سه نفر از ریاضیدانان معاصر کشور در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان از سال ۵۴ به پذیرش دانشجو اقدام کرده و در حال حاضر ۱۱ دانشکده، یک مجتمع آموزش عالی، شش پژوهشکده، دو مرکز پژوهشی، ۶۴۰ عضو هیات علمی و حدود ۱۴ هزار دانشجو دارد.

وی افزود: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل بوده و یکی از قدیمی‌ترین مراکز پژوهشی دانشگاه شهید باهنر که از سال ۶۸ فعال شده، مرکز پژوهشی ریاضی ماهانی است.

احتشام زاده با بیان اینکه دانشگاه شهید باهنر کرمان از لحاظ نسبت دانشجو به عضو هیات علمی با عدد ۲۱ و نیم دارای رتبه دوم کشور است، اظهار کرد: همچنین این دانشگاه از لحاظ تعداد دانش آموختگان رتبه سوم را در بین همه دانشگاه‌های کشور داراست و در تعداد اعضای هیات علمی رتبه هفتم کشور و در تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل رتبه ششم کشور را دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: فارغ التحصیلی اولین، دومین و سومین دانش آموخته دکترای ریاضی کشور از افتخارات دانشگاه شهید باهنر کرمان است.

وی در ادامه افزود: ارتقاء حیثیت و رتبه علمی کشور در سطح بین‌المللی، اثربخشی اجتماعی و تولید ثروت و محوریت توسعه جامعه با رویکرد دانش بنیان از رسالت‌های حوزه پژوهش و فناوری است و بیان می‌کند که برنامه‌های این حوزه باید به چه صورت تنظیم شود.

احتشام زاده گفت: همه تمدن‌های بشر با علم ریاضی ارتباط داشته‌اند و همه علوم انسانی، تجربی و نظری به علم ریاضی وابسته بوده و ریاضی در زندگی امروز انسان محور است.