سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: با توجه به اینکه طب بازساختی در دنیا رونق خوبی یافته است، باید زمینه حضور فعال ایران در حوزه طب بازساختی را در بازار بین‌المللی فراهم کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی قانعی اظهار کرد: در ایران ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی در زمینه سلول‌های بنیادی وپزشکی بازساختی وجود دارد که می‌توان با اعمال مدیریت صحیح و راهبری هوشمندانه از این ظرفیت‌ها به نحو شایسته‌ای استفاده کرد.

وی افزود: می‌توانیم در این حوزه، زمینه حضور فعال در بازار جهانی را فراهم کنیم زیرا مطالعات بانک‌های اطلاعاتی و بازار فناوری‌های سلامت بیانگر رونق این حیطه طی دهه آینده است.

قانعی افزود: راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی پزشکی بازساختی یکی از مهمترین زیرساخت‌ها در جهت انتشار آخرین اخبار و تازه‌ها، ظرفیت‌ها، فرصت‌های تحصیلی، مقالات، مجلات و انجمن‌ها در سطح ملی بوده که به همت همکاران و حمایت ستاد زیست فناوری و ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری طراحی و راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: کارگروه طب بازساختی به عنوان یکی از مهمترین جایگاه‌های حمایتی و تصمیم‌سازی می‌تواند نقش بسیار مهمی در زمینه توسعه این دانش راهبردی داشته باشد.