سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح تقویم آموزشی دانشگاه، زمان حذف و اضافه و… پرداخت و افزود: ثبت‌نام نیمسال اول تحصیلی از ۱۶ تا ۲۵ شهریور و شروع کلاس‌ها ۲۷ شهریور بوده است، همچنین زمان حذف و اضافه ۱۰ تا ۱۴ مهر ماه خواهد بود.

آرم دانشگاه ازاد
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر حسین‌زاده لطفی با اشاره به ابلاغ تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این تقویم برای اجرا به تمام واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده و بدیهی است به منظور وحدت رویه واحدهای مجری باید بر اساس این تقویم عمل کنند.

وی درمورد زمان ثبت نام، شروع کلاس‌ها، حذف و اضافه واحدها، پایان نیمسال تحصیلی و امتحانات اظهار کرد: ثبت نام نیمسال اول تحصیلی از ۱۶ تا ۲۵ شهریور، شروع کلاس‌ها ۲۷ شهریور بوده و زمان حذف و اضافه ۱۰ تا ۱۴ مهر است. همچنین نیمسال اول، ۱۶ دی به پایان می‌رسد و امتحانات از ۱۸ تا ۳۰ دی برگزار می‌شود. ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم تحصیلی از ۲ تا ۷ بهمن بوده و کلاس‌ها از ۹ بهمن آغاز می‌شود و حذف و اضافه واحدها از ۲۳ تا ۲۷ بهمن امکانپذیر است. همچنین۱۱ خرداد ۹۶ زمان پایان کلاس‌های نیمسال دوم است و امتحانات از ۱۷ تا ۲۹ خرداد ۹۶ برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، درخصوص ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان از ۳ تا ۸ تیر انجام خواهد شد. حذف و اضافه و شروع کلاس‌ها از ۱۰ تیر خواهد بود و کلاس‌ها تا ۲ شهریور ادامه داشته و امتحانات این ترم از ۴ تا ۹ شهریور ۹۶ برگزار می‌شود.

حسین‌زاده لطفی در ادامه با بیان جزئیاتی از تقویم آموزشی و زمان حذف و اضافه واحدهای درسی خاطرنشان کرد: دانشجویان کاردانی و کارشناسی می‌توانند حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۰ واحد در هر نیمسال تحصیلی اخذ کنند. برای دانشجویان جدیدالورود امکان حذف و اضافه وجود داشته و در صورت لزوم، امکان حذف اضطراری درس نیز وجود دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی تاکید کرد: زمان حذف و اضافه در تقویم آموزشی تمامی واحدها یکسان است.