سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری امسال خبر داد و گفت: پذیرفته‌شدگان از سوم تا پنجم مهر ماه می‌توانند با مراجعه به دانشگاه پذیرفته شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

آزمون

دکتر محمد حسین پور کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب جزییات آزمون دستیاری را تشریح کرد و افزود: در چهل و سومین دوره آزمون دستیاری بیش از ۱۴ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۱۲ هزار  نفر در جلسه  امتحان حاضر شدند و تعداد ۶ هزار و ۹۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی در ادامه  با اشاره به پذیرش ۳۳۹۰ نفر در آزمون دستیاری امسال،‌ تصریح کرد: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی سهمیه بومی مناطق محروم ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش و برای رشته‌های مورد نیاز در صورت داشتن حد نصاب، ۸۵ درصد گزینش آزاد است.

دکتر پورکاظمی گفت: بر اساس قانون، رزمندگان باید ۸۰ درصد،‌ ایثارگران و فرزندان ایثارگران نیز باید ۷۰ درصد نمره آزمون را کسب کرده باشند که در آزمون دستیاری امسال که ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش یعنی ۸۵۰ نفر به این این افراد تعلق می‌گرفت، در نهایت ۳۰۹ نفر توانستند حد نصاب قبولی را کسب کنند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بر اساس قانون باید ۳۰ درصد رشته‌های مورد نیاز را به مناطق محروم اختصاص می‌دادیم یعنی ۱۰۱۷ نفر می‌توانستند در این مناطق جذب شوند که تنها ۵۸۰ نفر حدنصاب قبولی را کسب کردند.

وی همچنین افزود: از مجموع ۳۳۹۰ نفر ظرفیت پذیرش در آزمون دستیاری امسال ۲۰۲۱ نفر به عنوان آزاد و ۴۰ نفر نیز استعدادهای درخشان پذیرفته شدند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در خصوص زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دستیاری گفت: زمان ثبت نام و شروع تحصیل تمامی پذیرفته‌شدگان چهل و سومین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی از روز شنبه، سوم تا پنجم مهرماه در دانشگاه پذیرفته شده انجام می‌گیرد.