سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در سال ۲۰۱۶ تعداد مقالاتی که به نام دانشگاه محقق اردبیلی در پایگاه‌های معتبر منتشر شده است نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمد نریمانی در مراسم معارفه مدیر جدید کتابخانه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تقدیر از زحمات دکتر امیر حیدری در طول مدت تصدی مدیریت فناوری اطلاعات و کتابخانه، گفت: این دو مدیریت نقش اصلی در بسترسازی امور علمی در دانشگاه را دارند.

وی اهمیت کتابخانه، منابع علمی و فناوری اطلاعات را بسیار بالا دانست و افزود: این حوزه همچنین نقشی اساسی در تولید مقالات علمی، انجام کارهای تحقیقاتی و حتی تصمیم‌گیری‌های دانشگاه دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۶ تعداد مقالاتی که به نام دانشگاه محقق اردبیلی در پایگاه‌های معتبر منتشر شده است نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: این افزایش نشان از مهیا کردن بستر مناسب توسط همکاران در دانشگاه بوده است.

نریمانی با بیان اینکه ارائه خدمات مطلوب و همکاری تنگاتنگ میان دو مدیریت فناوری اطلاعات و کتابخانه مورد انتظار ما است، خاطرنشان کرد: باید به این نکته نیز توجه کنیم که این دو مدیریت باید با یک هدف عینی‌تر و غایی‌تر حرکت کنند.

قائم مقام رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین استفاده از پایگاه‌های علمی می‌شود تا کتابخانه سنتی، تاکید کرد: با این وجود با اتمام ساختمان کتابخانه مرکزی در حال احداث دانشگاه، مشکلات فیزیکی موجود در حوزه معاونت پژوهشی بر طرف خواهد شد.

گفتنی است، در این جلسه حبیب شهبازی شیران استادیار گروه باستان‌شناسی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان مدیر جدید کتابخانه مرکزی این دانشگاه معرفی شد.