سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان از پذیرش ۱۵ واحد فناور جدید در مرکز رشد دانشگاه سمنان خبر داد و گفت: این واحدها از بین طرح های ارائه شده به مرکز رشد دانشگاه سمنان در شش ماه نخست امسال انتخاب شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق ولی‌پور در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این ۱۵ واحد فناور جدید در جلسات کمیته پذیرش و ارزیابی پذیرفته و فعالیت خود را در این مرکز آغاز کردند.

وی ادامه داد: از ۱۵ واحد فناور پذیرفته شده در این مدت، هفت واحد در مقطع پیش رشد، پنج واحد در مقطع رشد، یک واحد به عنوان واحد تحقیق و توسعه و دو واحد هم در مقطع پیش رشد به عنوان تیم فناور دانشگاهی پذیرش شده‌اند.

ولی‌پور افزود: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال ۱۳۹۵ به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و به منظور عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مرکز رشد بستر مناسب را برای پذیرش انواع ایده در حوزه های مختلف فراهم کرده است.

مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان با اشاره به ظرفیت بالای مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در جذب و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، پذیرش و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را گامی اساسی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: اقتصاد دانش بنیان نقش کلیدی و غیر قابل انکاری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

وی یکی از مهمترین وظایف مرکز رشد فناوری دانشگاه را جذب شرکت‌های دانش بنیان و فناوران عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین اهداف و ویژگی‌های جذب این شرکت‌ها تجاری سازی تولیدات شرکت‌های فناور است که با ظرفیت‌های مناسب و حمایتی در جهت تجاری سازی و تولید ثروت از طریق فعالیت‌های دانش‌بنیان و فناورانه و توسعه اشتغال پایدار نخبگان و صاحبان فکر و ایده گام بردارد و بستر لازم در این راستا را فراهم آورد.