سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا- مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ، راهنمایی های مورد نیاز برای پذیرفته شدگان دوره های دکتری تخصصی (Ph.D) با آزمون و بدون آزمون و دکتری تخصصی پژوهش محور را منتشر کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز شنبه خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اگر پذیرفته شدگان در دوره های مذکور مدارک لازم برای ثبت نام را در یک هفته کامل نکنند، حذف می شوند.
به علاوه طبق ضوابط برای پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور، تخفیف شهریه، وام، تقسیط شهریه و نقل و انتقال انجام نمی شود.
مدارک لازم برای ثبت نام شامل اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و ریز نمرات با ذکر معدل، اصل شناسنامه عکس دار و دو برگ کپی از همه صفحات شناسنامه، ۶ قطعه عکس سه در چهار اصل و کپی کارت ملی، مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی داوطلبان مرد را مشخص کند و تکمیل و ارائه فرم های درخواست ثبت نام و تعهدات است.
داوطلبان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور علاوه بر مدارک اعلام شده باید قرارداد داخلی واحد مجری با استاد راهنما و تصویر حکم کارگزینی استاد راهنما را نیز ارائه دهند.
پذیرفته شدگان نهایی باید شخصا در روز های دوشنبه ۲۹ و چهارشنبه ۳۱ شهریور برای ثبت نام به واحدهای مربوط که آدرس و تلفن آن ها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش درج شده ، مراجعه کنند.
بعلاوه می توانند برای اطلاع از چگونگی ثبت نام ورودی های جدید به سایت اینترنتی واحدهای دانشگاهی که در سامانه اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.
عدم مراجعه داوطلبان به منزله انصراف از ثبت نام تلقی می شود هیچ اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
متقاضیان استفاده از بورس تحصیلی پس از قبولی قطعی در دوره دکتری تخصصی می توانند با مراجعه به سایت استخدام اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به اعلام نیاز واحدهای دانشگاهی درخواست بورسیه دهند.
علاوه بر شهریه ثابت و متغیر که در هر نیمسال از دانشجویان دریافت می شود، دانشجویان باید در بدو ورود به دانشگاه ۱۳۲هزار تومان برای هزینه خدمات آموزشی به حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز کنند. مبلغی که دانشجویان برای حق بیمه حوادث باید پرداخت کنند نیز ۲۷۵۰۰ تومان است.
در این اطلاعیه تاکید شده که مجوز انتقال میهمانی و جابجایی پذیرفته شدگان واحدها و مراکز بین المللی و برون مرزی، طبق آئین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اسلامی تحت هیچ شرایطی صادر نمی شود.
خبرنگار: رقیه نوری **دبیر: طاهره نبی اللهی