سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت بهداشت در دیدار با وزیر بهداشت کشور قبرس بر همکاری مشترک دو کشور در حوزه آموزش پزشکی تاکید کرد.

وزارت بهداشت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در دیدار با «جورج پامبوریدیس» وزیر بهداشت کشور قبرس و نمایندگانی از دانشگاه‌های نیکوزیا و چند دانشگاه قبرس، ضمن تشریح  دستاوردهای آموزش علوم پزشکی ایران، به زمینه‌های همکاری مراکز علمی تحقیقاتی دو کشور اشاره کرد و گفت: دو کشور ایران و قبرس نیازمند همکاری بیشتر با توجه به ظرفیت‌های موجود هستند.

 وی در ادامه با اشاره به توافقات اولیه صورت گرفته فی ما بین برخی دانشگاه‌های دو کشور ایران و قبرس، تصریح کرد: با اجرایی شدن توافقات صورت گرفته بین این دو کشور، شاهد حضور هر چه بیشتر دانشجویان و اساتید دو طرف در دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و انجام خدمات مشترک خواهیم بود.

 دکتر لاریجانی به سابقه تاریخی ایران در مباحث علوم پزشکی و نقشی که دانشمندان کشور در توسعه و پیشرفت علم در طول تاریخ داشته‌اند اشاره کرد و افزود: امروزه در حوزه آموزشی علوم پزشکی تلاش بر این است تا ارتباط بین علوم طب سنتی و علوم مدرن پزشکی برقرار شود و دانشجویان ضمن تحصیل علوم مدرن با طب سنتی و کارکرد این علم در پیشگری و درمان بیماری‌ها نیز آشنا شوند.

در ادامه این دیدار وزیر بهداشت کشور قبرس ضمن اظهار خوشحالی از برقراری این ارتباطات و تحسین برانگیز خواندن دستاوردهای علوم پزشکی ایران در زمینه‌های مختلف گفت: آمادگی لازم در دانشگاه‌های قبرس برای همکاری‌های مشترک با ایران وجود دارد و ما هرگونه همکاری و مساعدت را برای توسعه ارتباطات دو جانبه انجام خواهیم داد.