سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نخستین مدرسه تابستانی دانشجویی علوم اعصاب شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی‌و فناوری ریاست‌جمهوری و با همکاری دانشگاه‌ ایران، شهید بهشتی، مرکز پژوهش‌های بنیادین، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و پژوهشکده علوم شناختی در حال برگزاری است.

علوم شناختی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این مدرسه تابستانی با حضور ۵۵ دانشجوی رشته‌های مختلف از سرتاسر کشور برگزار شده و دانشجویان در این مدرسه به مدت یک هفته در حوزه علوم اعصاب شناختی آموزش می‎بینند، در واقع در این برنامه علاوه بر شکل‌گیری همکاری‌های بین رشته‌ای دانشجویان رشته‌های مختلف موضوعاتی یکسان را در کنار یکدیگر بررسی می‌کنند.

به گفته رضا پناهی، دبیر کمیته دانشجویی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری دانشجویان در این مدرسه تابستانی به چندین گروه تقسیم می‎شوند تا هر گروه، پژوهشی بین رشته‌ای را انجام داده و در نهایت از پژوهش برگزیده روز اختتامیه این مدرسه تقدیر شود.

پناهی همچنین عنوان کرد: در کنار تمام کارگاه‌ها و برنامه‌ها نشستی با عنوان “هنر و علوم شناختی” با حضور اساتید علوم شناختی و شاعران معاصر برگزار و ارتباط ادبیات و علوم شناختی بررسی می‌شود؛ در واقع بررسی هنر در بحث سلامت روان موضوع مد نظر ما است.

نخستین مدرسه تابستانی دانشجویی علوم اعصاب شناختی از ۲۳ شهریورماه در پژوهشکده علوم شناختی، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز آغاز به کار کرده و تا 28 شهریور ماه ادامه دارد.