سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اجرای برنامه راهبردی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال گذشته کامل شد و به تصویب هیات امنا رسید.

سردر دانشگاه امیرکبیر

دکتر سیداحمد معتمدی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر۶ حوزه مشخص وجود دارد، توضیح داد: این ۶ حوزه شامل آموزش، پژوهش، فرهنگی- دانشجویی، توسعه‌ای، بین‌المللی و ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شود که در هر حوزه اولویت‌های مشخصی وجود دارد.

وی در مورد اولویت‌های بخش آموزش توضیح داد: از سطح کارشناسی تا دکتری در بخش آموزش اصلاح ساختار صورت می‌گیرد و مقررات زائد کنار گذاشته می‌شود. براساس برنامه راهبردی دانشگاه، دانشکده‌هایی که در فضای دانشگاه به یکدیگر نزدیک هستند باید با همدیگر هماهنگی بیشتری داشته باشند و در قالب پردیس فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به بازنگری برنامه‌های درسی و اصلاح نسبت به استاد به دانشجو در این دانشگاه گفت: بازنگری برنامه‌های درسی در دانشگاه امیرکبیر آغاز شده و در حال انجام است اما هنوز بازنگری هیچ برنامه درسی نهایی نشده است. در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه امیرکبیر ۲۳ به یک است که این نسبت در یک برنامه پنج ساله باید به ۲۰ به یک برسد.

اقدامات دانشگاه امیرکبیر در زمینه گسترش تعاملات بین‌المللی

دکتر معتمدی در ادامه با اشاره به تعاملات بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: اقدامات دانشگاه در زمینه تعاملات بین‌المللی وابسته به دو حوزه آموزش و پژوهش است. پس از اینکه معاونت بین‌الملل در دو سال اخیر در دانشگاه امیرکبیر راه‌اندازی شد اقدامات خوبی در زمینه تعاملات بین‌المللی صورت گرفت.

وی ادامه داد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه امیرکبیر باید به ۱۰۰۰ نفر برسد. تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه امیرکبیر سال گذشته ۱۷۰ نفر بود که پیش‌بینی می‌شود این تعداد در مهرماه این تعداد به ۲۵۰ نفر افزایش یابد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه جذب اساتید خارجی و برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های معتبر دنیا از دیگر اقدامات این دانشگاه در زمینه گسترش تعاملات بین‌المللی است، افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر سعی می‌کند با دانشگاه‌هایی که در زمینه مختلف قوی‌تر هستند تعامل برقرار کند تا از تجربه و علم این دانشگاه بهره‌مند شود. دانشگاه امیرکبیر در حال حاضر بیشتر با کشورهای اروپایی شامل آلمان، فرانسه، هلند و غیره در ارتباط است.

معتمدی ادامه داد: در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی از مهرماه جاری دوره‌های مشترک مدیریت انرژی در مقطع دکتری با دانشگاه دلف هلند برگزار خواهد شد.