سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سرپرست دانشگاه علمی و کاربردی استان اصفهان گفت: جامعه به افراد آچار به دست بیش از افرادی که صرفاً مدرک به دست دارند نیاز دارد.

علمی کاربردی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا ، سید حسن قاضی عسگر در آیین تکریم و تودیع سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان اصفهان اظهار کرد: هدف اولیه دانشگاه جامع علمی و کاربردی فراهم آوردن موجباتی بود که تربیت نیروهای انسانی متخصص را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه جامعه به افراد آچار به دست بیش از افرادی که صرفاً مدرک به دست دارند نیاز دارد، افزود: کیفیت دروس کارگاهی و آزمایشگاهی نیز باید متناسب به ضرورت‌ها و اولویت‌های استانی و به صورت مهارت محور ارتقا یابد.

سرپرست دانشگاه علمی و کاربردی استان اصفهان ادامه داد: دانشگاه علمی و کاربردی استان اصفهان ۴۳ مرکز وابسته و تحت نظارت در استان دارد و ۲۷ هزار و ۵۰۰ دانشجوی فعال حضوری و نیمه حضوری در آن به تحصیل می‌پردازند.

همچنین در این مراسم، سید عبدالعلی ذوالانواری اظهار کرد: در مدت زمان کوتاهی که عهده دار سرپرستی دانشگاه بودم، حس کردم تغییراتی در دانشگاه نیاز است به همین دلیل تغییراتی در چارت سازمانی ایجاد و ساختمان دانشگاه را دست خوش تغییرات کردم.

وی با بیان اینکه دانشگاه بدون پژوهش دانشگاه نیست، افزود: فعالیت‌هایی در راستای ارتقای فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه انجام گرفته است و در امور رفاهی پیشنهادهایی را مطرح کردیم که تا حدودی این پیشنهادها انجام گرفت. پیشنهاد راه اندازی صندوق قرض الحسنه و تعاونی مسکن را ارائه دادیم که در نهایت صندوق قرض الحسنه در دانشگاه تأسیس شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ در این مراسم از تلاش‌های سید عبدالعلی ذوالانواری، سرپرست سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان تجلیل و تکریم به عمل آمد و سید حسن قاضی عسگر، به‌ عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

دانشگاه علمی کاربردی در راستای فنون سنتی فراموش شده گام بردارد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا ، سید علی بدری، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی در سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه مأموریت گرا در حوزه مهارت‌های خاص در کشور مطرح است. تلاش این دانشگاه بر این بوده است که از ظرفیت‌ها موجود در جامعه از صنعت و خدمات گرفته تا کشاورزی در جهت تربیت و توانمندسازی نیروهای انسانی استفاده کند.

وی با بیان اینکه شیب تقاضا در دانشگاه‌های دیگر رو به نزول است، افزود: این موضوع در دانشگاه جامع علمی و کاربردی هنوز وجود نداشته است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: باید در دانشگاه علمی و کاربردی به سمت ایجاد ظرفیت‌های جدید حرکت شود و در این دانشگاه در راستا احیای مهارت‌ها و فنون سنتی که در حال فراموشی است، گام برداشته شود.

بدری خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه در حوزه مقنی گری و نجات قنات‌های کشور می‌توان از افراد آشنا به این فن و مهارت استفاده کرد. دانشگاه علمی و کاربردی استان اصفهان نباید به رشته‌هایی که در دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان وجود دارد، ورود پیدا کند بلکه باید به سمت رشته‌هایی برود که در سایر دانشگاه وجود ندارند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی با ضروری خواندن وجود چشم انداز برای دانشگاه علمی و کاربردی گفت: بازنگری در برخی برآیندها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون ۸۰۰ هزار دانشنامه صادر نشده‌اند و اگر دانشنامه‌های سال تحصیلی جدی را هم به آن اضافه کنیم این تعداد در پایان سال تحصیلی جدید به یک میلیون و ۲۵۰ هزار دانشنامه افزایش خواهد یافت. در این راستا پیگیر این موضوع هستیم که به رییس مراکز استانی این اختیار تفویض شود که دانشنامه‌ها را تأیید کند. البته کنترل و نظارت نیز باید انجام گیرد تا از تخلفات احتمالی جلوگیری شود.

بدری اظهار کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنیم که در تدوین برنامه ششم یک نگاه ویژه و خاص به دانشگاه جامع علمی و کاربردی داشته باشند.