سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت بهداشت؛ با تاکید بر اینکه نتایج آزمون دستیاری تا دو روز آینده اعلام می شود گفت: پذیرفته شدگان این آزمون حداکثر تا نیمه اول مهرماه در بخش های مختلف آموزشی شروع به کار می‌کنند.

وزارت بهداشت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ دکتر باقر لاریجانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: آزمون دستیاری پزشکی امسال با شرکت ۱۴ هزار و ۹۳ نفر روز نهم اردیبهشت جاری برگزار شد و قرار بود این آزمون با تغییراتی نسبت به سال گذشته برگزار شود و برهمین اساس اعلام نتایج آن نیز با اندکی تغییرات همراه بود.

وی در ادامه تصریح کرد: از جمله تغییرات پیش بینی شده در |آزمون امسال تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان بود که بر همین اساس ۱۶ مرداد جاری نتایج آزمون دستیاری اعلام شد، اما باتوجه به آنالیز نتایج و تصمیم وزارت بهداشت قرار شد سوابق تحصیلی افراد در آزمون تاثیر نداشته باشد. با این تغییر عملیات جدیدی جهت اعلام نمرات داوطلبان در مرکز سنجش آموزش پزشکی آغاز شد و مجددا کارنامه داوطلبان در تاریخ ۲۰ مرداد جاری اعلام شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در آزمون دستیاری سال جاری از میان شرکت کنندگان کسانی که حداقل نمره ۱۵۰ از ۶۰۰ را کسب کردند مجاز به انتخاب رشته شدند،خاطرنشان کرد: در این آزمون ۶۹۷۴ نفر مجاز به انتخاب رشته بودند که ۲۴ مرداد ماه آغاز به انتخاب رشته کردند و این فرایند به مدت ۳ روز ادامه داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص داوطلبان و تقاضاهای مکرر آنها این آزمون سه بار به منظور ویرایش انتخاب رشته برای فعال شد و زمان آخرین ویرایش نیز روز ۱۵ شهریور به مدت یک روز بود.

به گفته دکتر لاریجانی؛ امسال باتوجه به اینکه رشته ها به ۵ گروه تقسیم شدند باید ضرایب دروس متناسب با رشته های تحصیلی به صورت جداگانه تعیین شوند و بر همین اساس برای هر گروه برنامه نرم افزاری جداگانه ای تدوین شد که بی شک زمان محاسبات و انجام امور مربوط به آزمون را تغییر داد.

وی افزود: همکاران ما در مرکز سنجش آموزش پزشکی به صورت شبانه روزی در حال استخراج نتایج آزمون ها بوده و حداکثر تا دو روز آتی نتایج در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در پایان گفت: پذیرفته‌ شدگان آزمون دستیاری در اسرع وقت به دانشگاههای علوم پزشکی کشور معرفی می شوند و از طریق هماهنگی دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی با معاونت آموزشی دانشگاههای این افراد تا نیمه مهرماه در بخش ها مستقر و مشغول به تحصیل خواهند شد.