سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس از برگزاری همایش شرکت های دانش بنیان در ارس خبر داد.

شرکت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محسن خادم عرب باغی در اولین نشست روسای واحدهای دانشگاهی مستقر در مناطق آزاد کشور از فعالیت شش واحد دانشگاهی در منطقه آزاد ارس خبر داد و افزود: بیش از ۶۰۰۰ دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی دانشگاه‌ها در جذب دانشجوی خارجی از ایجاد ۱۶ واحد مبله در ارس خبر داد و عنوان کرد: خوابگاه دانشجویی برای پردیس دانشگاه تبریز و دانشگاه تهران در منطقه آزاد ارس ایجاد کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس تصریح کرد: روسای دانشگاه‌ها باید نهایت تلاش خود را برای جذب دانشجوی خارجی با توجه به تعریف پردیس دانشگاهی به کار گیرندو نباید صرفا فقط به فکر تأمین مالی و سود دهی واحد خود باشند. در غیر اینصورت آن چنان که باید و شاید به اهداف مطلوب در این حوزه نرسیده و عقب مانده‌تر خواهیم بود.

 وی دستیابی جوامع و کشورها به پیشرفت همه جانبه را در گرو تجهیز به علم و تکنولوژی عنوان کرد: جامعه بیسواد نمی‌تواند به جایگاه ارزشمند و والایی دست یافته و به مردم خود بهترین خدمات را ارائه کند.

عرب باغی با بیان اینکه تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری علمی در کشور فراهم است عنوان کرد: اگر شتاب علمی کشور را افزایش ندهیم علاوه بر اینکه نمی توانیم مشکلات را رفع کنیم بلکه در آینده نزدیک نمی توانیم به پای کشورهای دیگر برسیم.

به گفته وی،علم دیروز به درد امروز نمی خورد و دانشگاه ها باید سرفصل های دانشگاهی را متناسب با نیازهای روز تغییر دهند؛ چرا که خود تغییر هم در حال تغییر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس همچنین از ایجاد مرکز رشد در منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: فعالیت شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد ارس افزایش یافته و در آینده ای نزدیک، همایش عظیم شرکت های دانش بنیان کشور در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.

عرب باغی در بخشی از سخنان خود بر لزوم ارتباط واقعی صنعت و دانشگاه تأکید کرد و با بیان اینکه، شتاب در پیشرفت علمی، مهم ترین نیاز و ضرورت فعلی کشور است، گفت: متاسفانه سال هاست که سخنان بسیار خوبی در این مورد مطرح می شود ولی به اهداف مطلوب و مدنظر خود در این حوزه دست نیافته ایم.

منطقه آزاد ارس، بهترین بستر برای توسعه شرکت های دانش بنیان

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز گفت: منطقه آزاد ارس، بهترین بستر برای توسعه شرکت های دانش بنیان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،  علی جهانگیری در سخنانی با اشاره به برگزاری همایش عظیم شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد ارس گفت: برگزاری این همایش در منطقه آزاد ارس، اتفاق مبارکی است و امیدواریم برگزاری برنامه های علمی این چنینی در این منطقه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس، بهترین بستر برای توسعه شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی ایده و طرح های نخبگان است ادامه داد: اکثر نخبگان و شرکت های دانش بنیان به حمایت نیاز دارند و در بحث حمایت مالی ، با توجه به شناختی که از سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس داریم اطمینان داریم این قشر می تواند با افزایش حمایت های خود از نخبگان و شرکت های دانش بنیان، گام مهمی در دستیابی کشور به توسعه همه جانبه بردارند.

به گفته وی، این عزم در مدیریت منطقه آزاد ارس وجود دارد و در چارچوب قوانین و مقررات، از توسعه شرکت های دانش بنیان در جامعه استقبال و حمایت می کند.

رسول خالقی، دبیر همایش عظیم شرکت های دانش بنیان نیز در این جلسه از برگزاری این همایش در یازدهم مهرماه سالجاری و به میزبانی منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: معرفی ظرفیت ها و مشوق های حمایتی منطقه آزاد ارس با هدف استقرار و تولید انبوه محصولات شرکت های دانش بنیان، وارد کردن تجهیزات و تکنولوژی مورد نیاز شرکت های دانش بنیان از خارج از کشور با استفاده از ظرفیت قوانین منطقه آزاد ارس، تلاش برای ورود شرکت های دانش بنیان به بازارهای جهانی با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس و … از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.