سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون مالی اداری و عمرانی دانشگاه پیام نورکشور بیان داشت: در هیچ دانشگاه پیام نور کشور نیرویی تعدیل یا اخراج نمی شود و خبرهایی از این شکل در این بخش صحت ندارد و ما حتی به دنبال بهره وری و ایجاد تسهیلات ارتقایی لازم در جهت افزایش نیرو های دانشگاه نیز هستیم.

دانشگاه پیام نور

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، فیصل حسنی در جمع اعضای هیئت علمی و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان گرمسار با اعلام این مطلب افزود: دانشگاه پیام نور کشور باید برای تقویت تولیدی محتوای علمی خود  به سوی انجام پروژه‌های تحقیقاتی و علمی برود و بحث‌هایی همچون سرمایه‌گذاری در  بخش‌های علمی و پژوهشی را در اولویت قرار دهند و دانشگاه به کارهای دانش بنیان حرکت کند تا جاذبه‌ای برای دانشجویان و نخبگان جهت ادامه فعالیت ایجاد شود.

فیصل حسنی به تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی خود در دانشگاه‌های مختلف کشور اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۴ هزار نیروی قراردادی در دانشگاه‌های پیام نور کشور باضمانت بالای پنج سال درقراردادهای خود، کارهای مشکل استخدامی و مراحل آن در حال انجام است .

حسنی در ادامه از صفر بودن بدهی‌های دانشگاه پیام نورکشور در بخش های مختلف خبر داد و گفت: تمام بدهی پیمانکاران و کارمندان در بخش های مختلف مالی در تمام دانشگاه های پیام نورکشور تسویه شده است

نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار حرکت دانشگاه پیام نور به امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی شد وخاطرنشان کرد: شهرستان گرمسار به دلیل ظرفیت های بالای علمی و صنعتی خود می تواند یک پایلوت مناسب در جهت شکل گیری رشته های خاص در کشور به دلیل نزدیکی به پایتخت باشد.

غلامرضا کاتب در ادامه افزود: برنامه ریزی و ساماندهی دانشگاه پیام نور گرمسار و آرادان به لحاظ برخوردداری مناسب در برنامه های اصلی این دانشگاه قرارگیرد.

 وی در ادامه بیان داشت: با افتتاح متروی تهران – گرمسار  در مهرماه سال جاری ببسیاری از دغدغه های حوزه دانشجویی در این منطقه  در کنار تهران بزرگ حل خواهد شد و این  امر مهمی برای توسعه آموزش عالی در منطقه می باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور واحد ایوان کی در ادامه شعر یکروزه دکتر حسنی خبر داد و گفت : این ساختمان تا بهمن ماه سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس دانشگاه پیام نور گرمسار نیز به فعالیت تحصیلی بیش از ۲۴۰۰ دانشجو در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: با سفرهای استانی مقامات دانشگاهی به استان های مختلف ظرفیت‌ها و نیازهای علمی و عمرانی به طور کامل و مشهود سنجیده می شود.

مهدی محمودی در ادامه  به فعالیت رسمی بیش از ۲۳ نفر  در  هیئت علمی این دانشگاه خبر داد و گفت: این دانشگاه به دنبال ایجاد ۳ گرایش دکترا و افزایش رشته های کار شناسی ارشد است و تا به امروز   بیش از ۵۰۰  دانشجو در این مقطع مشغول به تحصیل دارد.