سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری مالی علمی کاربردی رعد گفت:‌ با همکاری سازمان بهزیستی دانشگاه علمی کاربری ویژه معلولان از سال ۸۳ تا به امروز ۱۱۰ نفر را فارغ التحصیل کرده است.
جاودان معاون اداری مالی علمی کاربردی رعد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به تأسیس این موسسه آموزشی ویژه معلولان اظهار داشت: این مجتمع در سال تحصیلی آموزش‌های فنی حرفه‌ای در رشته کامپیوتر به معلولان جسمی و حرکتی فرا می‌داد و در سال ۸۹ این مجتمع آموزشی تصمیم گرفت تا زیر نظر سازمان بهزیستی و دانشگاه جامع علمی کاربردی برای معلولین مرکز آموزشی  تأسیس کند.
وی بیان کرد: اولین  دوره جذب دانشجو در سال ۹۰ در رشته حسابداری ۱۶دانشجو معلول جذب کرده و در دوره‌های بعدی افراد سالم در کنار معلولین جسمی در این مجتمع آموزشی مشغول به تحصیل شدند.
جاودان ادامه داد: مرکز علمی کاربردی رعد۵۲۷ فارغ التحصیل تا به امروز داشته که از این تعداد ۱۰۱ نفر از آ‌نها معلول جسمی و حرکتی هستند.
وی عنوان کرد: این دانشگاه در ۶رشته کاردانی و کارشناسی دانشجو جذب می‌کند و در حال حاضر در رشته‌های گرافیک، کامپیوتر، مترجمی زبان، حسابداری، نرم‌افزار، بدل‌کاری و تربیت بدنی ۵۰۰دانشجو در حال تحصیل در این مرکز آموزش عالی هستند.
جاودان تأکید کرد: این مؤسسه از افراد معلول شهریه دریافت نکرده و برای این افراد امکانات رفاهی مناسبی در داخل دانشگاه فراهم کرده است.
وی گفت: با همکاری شهرداری ایاب و ذهاب معلولان از منزل تا دانشگاه با وسایل حمل و نقل مخصوص برای راحتی این دانشجویان صورت می‌گیرد.