سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یکی از واحدهای فناوری مرکز رشد فناوری نخبگان، مستقر در پارک فناوری پردیس، با تمرکز و فعالیت چهار ساله در حوزه IPTV موفق به ساخت انواع سرورهای صنعتی Iive IPTV شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حسن میرزایی مدیر شرکت طراح این پکیج گفت: تمامی سیستم­‌های تولید شده توسط این شرکت کاملا صنعتی و مبتنی بر تراشه‌هایDSP و تراشه‌های منطقی، طراحی و ساخته شده‌­اند و همه مراحل طراحی و ساخت سخت افزاری و نرم افزاری سیستم‌­های فوق توسط محققان این شرکت درطول ۴ سال گذشته صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: پشتیبانی از انواع سرویس‌های T–DVB و S–DVB و همچنین پیاده‌سازی بخش‌های مورد نیاز از عملکردهای روترها و سوئیچ‌­های multi-cast در بخش‌های مختلف، مشتریان شرکت را قادر می‌کند با ارائه سیستم‌های مقرون به صرفه و راه‌کاری کامل در این حوزه عملا بکارگیری این سرویس‌ها را حتی در مجتمع‌های مسکونی کوچک و بدون نیاز به اپراتور متخصص، استفاده کنند.

میرزایی تصریح کرد: راهکارهای ارائه شده توسط این شرکت که اخیرا توسعه یافته‌اند، با پشتیبانی از پروتکل HTTP دربخش ترافیک داده‌ها، علاوه بر پروتکل‌ها و استانداردهایی که به صورت سنتی درحوزه IPTV استفاده می‌شده (UDP)، این امکان را فراهم کرده که مشترکین مبتنی بر WIFI مانند تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، تب لت و … نیز در کنار مشترکین مبتنی بر فیبر نوری و یا بسترهای سیمی، بتوانند سرویس‌­های مختلف تلویزیونی باکیفیت بالا (HD) را دریافت کنند.

مدیر شرکت طراح این پکیج افزود؛ سرویس IPTVLIVE نوعی دسترسی به کانال‌های زنده تلویزیونی مبتنی بر شبکه‌هایIP بوده و در واقع فراهم آورندگان این سرویس، دسترسی مشترکین شبکه‌هایIP به کانال‌های مختلف زنده تلویزیونی و رادیویی را مبتنی بر بسترهای منعطف شبکه IP و با کیفیت بالا (HD) امکانپذیر می‌کنند. به بیان دیگر با استفاده از تجهیزات توسعه داده شده توسط این شرکت، افراد می‌توانند با هزینه بسیار اندک و با استفاده از تلفن همراه، تبلت، لب تاب و یا تلویزیون‌های هوشمند تعداد زیادی تصاویر زنده تلویزیونی را با کیفیت بالا دریافت و تماشا کنند.

وی یاد آور شد: در استفاده از سیستم‌های مشابه همچون گیرنده‌های دیجیتال به ازای هر کاربر، ست کامل تجهیزات مورد نیاز است، بنابراین با تجهیزات محدود، تعداد کاربران محدود خواهند بود و همه کاربران باید همزمان یک کانال را تماشا کنند، در حالی‌که در سرویس‌دهی در حالت IPTV تعداد کاربران زیاد بوده و امکان انتخاب کانال‌های مختلف وجود دارد.