سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – چهارده محصول دانش‌بنیان ایرانی با حمایت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نمایشگاه تسالونیکی یونان (TIF) عرضه شدند.

نمایشگاه دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، چهارده محصول دانش‌بنیان ایرانی از جمله مانیتور علائم حیاتی شرکت الکترونیک برتر، داروهای شرکت نانوحیات دارو، تجهیزات پزشکی شرکت آیسان طب و محصولات شرکت فن‌آموز و غیره در نمایشگاه تسالونیکی یونان (TIF) عرضه شده‌اند.

در هشتاد و یکمین دوره از این نمایشگاه سه شرکت دانش‌بنیان نیز در محل غرفه پارک فناوری پردیس معاونت علمی حضور دارند که دو شرکت کانساران بینالود و پویش دارو عضو پارک فناوری پردیس هستند.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه ۱۱۰ مترمربع است که ۴۰ مترمربع آن در قالب جزیره مستقل در اختیار پارک فناوری پردیس معاونت علمی قرار گرفته است. این رویداد که کشور روسیه به عنوان شریک اصلی آن معرفی شده است، فرصتی مناسب را برای توسعه تعاملات تجاری مبتنی بر فناوری ایجاد خواهد کرد.

این همکاری طی تفاهم‌نامه‌ای که به واسطه حضور هیات یونانی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ صورت گرفت، ایجاد شده است. در پی حضور هیات یونانی در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس)، تفاهم‌نامه‌ای به منظور تسهیل حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه یونان منعقد شد.

بر اساس این توافق‌نامه، تبادل غرفه در نمایشگاه‌هایی که در ایران و یونان به طور متقابل برگزار می‌شود و ارائه تخفیف برای این غرفه‌ها در نظر گرفته شد. همچنین از شرکت‌های ایرانی دعوت به عمل آمد تا در نمایشگاه عمومی یونان در شهر تسالونیکی حضور پیدا کنند.

نمایشگاه تسالونیکی معتبرترین نمایشگاه یونان و حوزه بالکان است که با قدمتی ۹۰ ساله از سال ۱۹۲۶ در شهر تسالونیکی (شهر نمایشگاهی یونان) برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از ۲۰ شهریورماه (۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶) در فضایی بیش از ۲۷ هزار متر مربع آغاز به کار کرده و تا 28 شهریور ماه امسال (۱۸ سپتامبر) ادامه دارد.