سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه دانشگاه بوعلی‌سینا در گروه دانشگاه‌های سطح دو کشور قرار دارد، گفت: هدف گذاری شده تا دانشگاه بوعلی‌سینا در گروه دانشگاه‌های سطح یک کشور قرار گیرد.

دانشگاه بوعلی

به‌گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه در نخستین سمپوزیوم ملی میوه‌های ریز که به میزبانی دانشگاه بوعلی‌سینا درحال برگزاری است، اظهار کرد: دانشگاه بوعلی‌سینا در بین دانشگاه‌های جامع کشور رتبه دهم را دارد و از نظر شاخص‌های پژوهشی عموما دارای رتبه‌های زیر ۱۰ است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار دانشجو در این دانشگاه به تحصیل اشتغال دارند، افزود: ۴۰ درصد از این دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی بوده و ۴۳۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه فعالیت دارند.

غلامی با بیان اینکه دانشکده کشاورزی قدیمی‌ترین دانشکده دانشگاه بوعلی‌سینا است، یادآور شد: دانشکده کشاورزی با گروه‌های اصلی فعال بوده و امروزه در همه مقاطع تحصیلی با گرایش‌های معمول دانشجو می‌پذیرد.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه بوعلی‌سینا بزرگترین دانشگاه در منطقه ۴ کشور محسوب می‌شود، عنوان کرد: تلاش شده در هدف‌گذاری‌ها این دانشگاه را در سطح دانشگاه‌های سطح یک کشور جای دهیم.