سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: حل مشکلات کشور در گرو تحقق اهداف دانش‌بنیان است.

شرکت های دانش بنیان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر امیری در مراسم تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری استان اظهار کرد: کشور ما در حال عبور از یک مقطع زمانی و گذر از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تأکید دارند، افزود: اقتصاد مقاومتی باید از تکانه‌های بیرونی، تحریم، تغییر قیمت نفت و… مصون باشد.

امیری با بیان اینکه پایه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان و متکی بر دانش و فناوری است، اضافه کرد: بنیاد اقتصاد دانش‌بنیان، افرادی هستند که دارای فکر، اندیشه و ایده هستند و خوشبختانه کشور از این حیث حائز رتبه برتر است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان با اشاره به اینکه چهارمین کشور تولیدکننده مهندس در دنیا هستیم، افزود: اصلی‌ترین نقش در اقتصاد دانش‌بنیان را صاحبان ایده و علم برای رفع مشکلات کشور بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه حل مشکلات کشور در گرو تحقق اهداف دانش‌بنیان است، افزود: در سال ۹۲، ۱۱۰ شرکت دانش‌بنیان وجود داشت هم‌اکنون تعداد این شرکت‌ها به سه هزار مورد رسیده و بناست تا افق ۲۰ ساله کشور به ۵۰ هزار شرکت برسد.

امیری بیان کرد: ایران در چند سال اخیر بزرگترین کشورهای تولیدکننده نرم‌افزار در حوزه IT و ICT است.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان تاکید کرد: برگزیدگان کنکور سراسری باید در جهت محقق شدن اقتصاد دانش‌بنیان در استان پیشقدم باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این مراسم ۸ نفر از برترین‌های کنکور سراسری در استان تجلیل شدند.